Kdy končí Dohoda o pracovní činnosti?

elialen
28. zář 2017

Možná pro někoho hloupý dotaz, ale končí Dohoda o pracovní činnosti dnem ukončení, co je v ní uvedeno? Mám na mysli, pokud tam již nechci pracovat a stanovená doba v písemné Dohodě je do 30.9. 2017, nemusím po tomto datu už u zaměstnavatele pracovat, pokud s ním nic dalšího nepodepíšu? Zaměstnavatel mi tvrdí, že u něj v systému je datum ukončení dřívější a odmítá mi zaplatit cca polovinu měsíce září. Následně na to mě nutí podepsat Dodatek, který má uvedeno ukončení k 31.10.2017. To samozřejmě nepodepíšu, ale chci se ujistit, že je povinen mi zaplatit za celý měsíc, a že platí má písemná Dohoda, kterou jsem s nimi uzavřela. Mám přinést i nějaký dokument, ve kterém potvrzuji ukončení Dohody k tomu datu? Děkuji Vám za odpověď.

j.a.n.i
28. zář 2017

@elialen Ano, platí to, co jste podepsali, co on mám či nemá v systému je čistě jeho věc a nemá to vliv. Akorát tedy ty bys měla mít nějakou evidenci, žes pracovala, aby ti netvrdil, žes tam toho půl měsíce nebyla.

elialen
autor
28. zář 2017

@j.a.n.i No, evidence je také v systému (nevím, jestli se to může ručně smazat). Jsem čipnutá a samozřejmě mě viděla spousta lidí. 🙂

anetka1701
28. zář 2017

snaží se tě ošulit, platí co je v DPČ. Normálně ti musí zaplatit celej měsíc, pokud ne, tak je to na žalobu...

blahova_andrea
28. zář 2017

@elialen jsou lidé, kteří mají oprávnění dělat změny i v systému a ovlivnit, co je načipováno. ale snad máte i ty kamery a svědky, odvedenou práci. je jedno, že má něco v systému, se mohl někdo uťuknout. v písemné smlouvě je dané jasně datum do kdy pracuješ a ty jsi to odpracovala. máš nárok na odměnu

dominikaromanova
28. zář 2017

@elialen,

Jestli Ti zaměstnavatel odmítá zaplatit stěžovala bych si zde:
http://www.suip.cz/pracovnepravni-vztahy/podani...
Jinak DPČ zaniká dnem uvedeném na smlouvě. Rozhodně mu nic nepodepisuj.