Kdy mám oznámit zaměstnavateli, že jsem těhotná?

gigca
9. bře 2012

Ahoj holky, mám problém v tom, že nevím kdy můžu nebo musím zaměstnavateli oznámit, že jsem těhotná. Bohužel mi k poslenímu březnu končí smlouva a jellikož jsme teď na neschopence tak mám i strach, aby mi smlouvu prodloužil. Je nutné to hned hlásit, že jsme těhotná?

jop
9. bře 2012

@gigca rozhodně nic nehlas a dělej jakože nic 🙂

gigca
autor
9. bře 2012

ikdyž si v ponděli vyfasuju těhotenský průkaz a 100% mě nechá doktor stále na neschopence? Slyšela jsem totiž už spousty názarů a už vážně nevím co dál :( moc díky za radu

megy
9. bře 2012

@gigca záleží, jakou práci máš, zda ji můžeš dělat i při těhu a také, co s tebou zamýšlí zaměstnavatel. divím se, že ses ho sama neptala ev. na prodloužení smlouvy dříve, když ti má končit smlouva už na konci března 😖 co bys dělala pak?oznamovat to nemusíš, pokud to není nutné.

lucille85
9. bře 2012

@gigca nejsi povinna nic říkat. Jediný co jsi povinná mu dát je pak ten papír než půjdeš na mateřskou. Jinak je to zcela na Tobě a záleží jaké máte na pracovišti vztahy...Pokud máš na dobu určitou, tak vyčkej, rozhodně nic neříkej...I když i pokud Ti smlouvu neprodlouží, tak neschopenka Ti běží dál a na mateřskou máš nárok taky(pokud teda máš odpracováno těch 270 dní za posl. dva roky). Jediný co by to znamenalo, že se pak nemáš kam vrátit do práce...v případě že to neprodlouží, nezapomeń si říct o proplacení dovolené (pokud Ti zbyla z min. roku, případně záleží jak dlouho seš tedka na PN, pokud máš 60 dní odprac. letos tak máš nárok na plnou dovču i letošní)!

jop
10. bře 2012

@gigca no tak pokud budeš pořád na neschopence, tak si myslím, že na prodloužení smlouvy můžeš zapomenout... ale opravdu nejsi povinná mu o těhotenství říkat, lucille85 ti to napsala přesně.

j.a.n.i
10. bře 2012

@gigca Jak již bylo řečeno, tak o těhotenství říkat nemusíš, nicméně pokud už si na neschopence nějakou dobu, tak myslím, že je mu to dost jasné a smlouvu ti prodloužit nemusí.
Jen opravím to o té dovolené, za rok 2012 rozhodně nemáš nárok na celou dovolenou, ani kdybys měla odpracovaných 60 dní, protože ti netrvá smlouva celý rok, kdyby ti byla prodloužena, pak ano.