Kdy může zaměstnavatel vydat evidenční list?

remy23
18. lis 2012

Ahoj,
potřebuji poradit.
Skončila jsem v zaměstnání 1.11. (tzn. mám odpracovaný jeden den v listopadu). Následně jsem nastoupila na ÚP, kde po mě chtěli doložit evidenční listy za poslední tři roky. 2010 a 2011 nebyl problém, ale za rok 2012 mi ho prý můžou dát až v prosinci (po listopadové výplatě). Jenže na tom ÚP se na tohle vůbec netvářili, protože musí prý rozhodnout o podpoře, což chápu a samozřejmě o ní nechci přijít. Má zaměstnavatel pravdu v tom, že mi evidenční list za rok 2012 může dát až v prosinci? Na mzdovce mi řekli, že to prostě jinak nejde a na ÚP že to musí vědět... Takhle jim to tam ale prezentovat nechci, protože by se na mě asi jenom naštvali 😝 Tak nevím co teď dělat ☹

berenika39
18. lis 2012

binec v tom je. a je to o lidech. ano, evidenční list ti opravdu zamestnavatel dá až po tom, co zpracuje mzdy za daný měsíc, tzn. v prosinci zpracuje listopadové mzdy a pak ti ten evidenčák dá. ale - nevidím jediný problém v tom, když už je situace jasná, ty jsi skončila a máš odpracovaný jeden den v listopadu, aby ti mzdová účetní prostě ten kus papíru vyplnila. musela by jen chtít, problém v tom žádný není. zkusila bych jí přesvědčit, at ti ho vyplní s předstihem, údaje potřebné k vyplnění má - ví, kolik jsi přesně dní odpracovala. držím palce.

petrajurinova
18. lis 2012

Zaměstnavatel má pravdu - ten evidenční list ti opravdu může vydat až v prosinci nebo lednu. A úřednici z pracáku jako podklad pro výpočet podpory stačí zápočtový list a pokud se potřebuje o něčem ujistit (většinou o posledním dni, za který je placený odvod na pojištění), tak jí stačí zavolat té účetní, která zápočťák vypisovala. Já jsem dostala výpověď v září a evidenční list za letošní rok ještě nemám a podporu mi vypočítali bez nějakých problémů.

remy23
autor
19. lis 2012

Tak vám holky děkuji, snad to dobře dopadne. Příští týden mám návštěvu na ÚP, kde se se mnou chce paní domluvit, doufám, že s ní bude rozumná řeč. U nás na mzdovce mi řekli, že teď ho prostě nedají, protože jim tam "skáče nula"... z toho jsem pochopila, že by byl asi hroznej problém to pro mě udělat nějak jinak ☹
Jen doufám, že mi na základě toho tu podporu nezamítnou, to nevím co bych dělala. I když všechny důležité podklady tam mají. Ani nevím proč vlastně ty evidenční listy chtějí 😖

petrajurinova
19. lis 2012

@remy23 ty evidenční listy chtějí proto, že jsou líné vytáhnout a vyčíst to z jiných dokladů, které mají k dispozici a ke kterým mají přístup.