Kdy přichází výplata ošetřovného na dítě?

popelka.miri
24. lis 2012

Ahoj, minulý měsíc jsem byla 11 dní na ošetřování s dcerou, ale dodnes mi nepřišly žádné peníze na účet. Vím jen, že poprvé mi ošetřovné přišlo kolem 15. dne a já už začínám být dost nervozní, jestli se zase někde nestala chyba a já zůstanu bez peněz, 2000 Kč jsou už nějaký peníze. Kam se mám dovolat, máte někdo zkušenosti s podobným případem? Děkuju.

j.a.n.i
24. lis 2012

@popelka.miri Dej si www.cssz.cz a hned na hlavní straně je číslo na infolinku nemocenského pojištění, na základě rodného čísla ti řeknou jak to s tím vypadá. A jinak na to mají 30 dnů od dodání kompletních podkladů zaměstnavatelem.

marecek4
23. dub 2014

holky,nevíte náhodou jak je to s ošetřovným na dospělou dceru po operaci,která nežije ve společné domácnosti-má na něj maminka nárok-o dceru se nemá jinak kdo postarat

ninive211
23. dub 2014

@marecek4 Bohužel, je tam podmínka společné domácnosti.

marecek4
23. dub 2014

@ninive211 to jsme se taky dozvěděli,ale přece kolikrát děti pečují o rodiče-tím mám na mysli teda staroušky a většinou taky společnou domácnost nemají a na ošetřovné mají nárok,nebo tam není žádná výjimka?

ninive211
23. dub 2014

@marecek4 Tak potom se ale asi nejedná o ošetřovné, ale o nějakou jinou dávku. Nějaký příspěvek na nemohoucnost nebo tak něco...jinak tam fakt musí být ta společná domácnost (nemusí to znamenat společné trvalé bydliště!)

marecek4
23. dub 2014

@ninive211 tak asi kolegyňce neporadím,protože mě nic jiného nenapadá a vedoucí samozřejmě neporadí taky,aby nemusela řešit změny v rozpise,to je dnešní doba ☹-dcera totiž bydlí v Praze a kolegyně na Moravě