Kdy se mám přihlásit na ÚP? První den po skončení RD?

gartneroval
1. led 2012

Dobrý den a krásný Nový rok. Dnes se to asi nehodí, ale přesto se zeptám. Dne 6.1 2012 mi končí rodičovská dovolená. Práci mám až od 1.března. Kdy se mám ale přihlásit na ÚP?Už 7.1., nebo až 1.února? Peníze za rodičovskou by mi totiž měli přijít ještě za celý leden, tak teď nevím. Děkuju moc za radu. 😉

evulina77
1. led 2012

7.1.2012

marcy87
1. led 2012

Hned 7.1. jinak se stane, že třeba po dvou letech si sociálka vzpomene na několikadenní neplacení a s penálema se to vyšplhá i do několika tisíc 😒

terde
1. led 2012

Určitě 7.1. Ale nějak nechápu, proč by se měla ozývat sociálka? Evidence na ÚP není povinná, tzn., že pokud se někdo rozhodne, že na ÚP nebude, tak mu to nikdo nemůže nakázat. A pokud se přihlásí na ÚP, pak stát za něj odvádí jen zdravotní pojištění, ale ne sociální. Když se ale neeviduje na ÚP, pak se musí domluvit na své zdravotní pojišťovně a platit si zdravotní pojištění sám (zdravotní pojištění je povinné, ale sociální už ne). A Gartneroval, myslím, že by Ti měli poslat RoP za leden v únoru, ale jen za těch 6 dní v lednu, si myslím. Asi bych se na to ještě zeptala. Krásný Nový rok!!🙂

gartneroval
autor
1. led 2012

Moc děkuju za odpovědi, to s tím rodičákem si zjistím.

pavcza
1. led 2012

Asi je lepší hned 7.1., jak je psáno výše, sociální povinné není a zdravotní se platí za celý kalendářní měsíc, tzn., že pokud do 6.1. ještě budeš mít rodičák, tak i kdybys nebyla na úp, tak si leden už platit nemusíš. Jinak, že jsi evidovaná na úp musíš osobně na pojišťovnu nahlásit do 8 dnů.

j.a.n.i
1. led 2012

No, buď se přihlaš na UP hned, můžeš klidně i dřív než toho 7.1., protože na rodičovské dovolené nejsi, pouze pobíráš rodičák. Nebo se hlásit nemusíš vůbec a stačí na ZP nahlásit, že pečuješ o dítě do 7 let. Pokud tedy teď žádnou smlouvu nemáš a ta práce od 1.3. je nová.