Kdy Vám chodí rodičák?

peanutczt
9. dub 2015

Holky kdy Vám chodí rodičák? Mateřská mi chodila k 6, tak jsem doufala že i rodičák bude chodit takto, bohužel pořád nic nedorazilo :/

kikimaruska
9. dub 2015

MD platí zaměstnavatel, tedy chodí tak, jak zaměstnavatel posílá výplaty. RP platí úřad práce a je to různé podle okresů. Někde vyplácí 12, 15, u prvního syna mi chodil až 24....ale nejčastěji max.16 jsou peníze na účtě. 😉

anina32
9. dub 2015

@kikimaruska mateřskou neplatí zaměstnavatel, ale okresní správa sociálního zabezpečení, chodí zpravidla kolem šestého a s výplatním termínem v zaměstnání nemá vůbec nic společného. @peanutczt Rodičák chodí v různých okresech různě, podle toho jak to mají nastavené, třeba u nás chodil teď v úterý sedmého, podle toho jak to vyjde, někdy i šestého. Zkus se poptat maminek jak to chodí konkrétně u vás. Jinak taky záleží kdy si žádost o rodičák podávala, jestli ji stihli vyřídit a nepošlou ti peníze až ve druhém termínu.

lucifereeek
9. dub 2015

tak u nás to bylo taky dle výplatních termínů v práci-i tak mi to bylo řečeno, takže mi chodila mateřská 7mého v měsíci, rodičák mi chodil kolem 10tého v měsíci