Kdy vám přichází rodičák a kde bydlíte?

karotky
11. bře 2009

Zakládám tuto diskusi kvůli tomu,protože (nejen) mě chodí rodičák pokaždé jinak a nikdy nemám jistotu,že když pojedu na nákup,tak že tam budu mít zrovna už peníze.Kamarádka ku příkladu bydlí 20 km od nejbližšího bankomatu a každý den kolo "Berouse" mě atakuje SMSkami typu:"Už máš rodičák na účtě?!"....... 😅 😅
Je fakt,že bych si mohla zařídit nějaký servis na zjištění zůstatku přes net,ale zrovna se mi do Spořky nechce. 😀
A běhat každý den do města k bankomatu,abych to zjistila,také ne. 🙄 😅
Takže pokud někomu rodičák přišel,ať písne kdy a ve kterém kraji/okrese.
Díky 😉

aponchie
11. bře 2009

karot uz sem se na to ptala..maji nekolik vyplatnich terminu,navic kazde mesto jinak a je prej jejich dobra vule,ze to posilaji bud do 8dne mesice nebo az pred 15.. 😎 sou to smejdi v prosinci to poslou hned prvni dny aby jsi to mel jako pred svatkama brzo,ale v lednu ti poslou az nekdy kolem 10 a pozdeji takze naprd..pevnej termin by byl lepsi

georgine
11. bře 2009

me zase rekli ze nejsou povini to posílat s daným termínem, nejpozdeji do 14dnu od prijetí podkladu k proplacení 😅

beruska2x
11. bře 2009

tak si zarid zpravy pres SMS a mas to... zrovan budes i vedet kolik mas na ucte, navic je trosku rozdil jestli je svatek, vikend atd..

karotky
autor
11. bře 2009

api,..............no,jo. ☹ Co naděláme,no? 😖
georgi,.........hm,docela vtipný. 😀
Mě pře Vánocemi přišel 9tého a jindy to přijde 14té bez rozdílu,jestli jde o víkend nebo ne. 😖
Kamarádka bydlí u Prahy a ta ho má pravidelně do 10tého v každém měsíci. 😉

eho
11. bře 2009

Rodičák mi chodil 20., pak se jednou zpozdil a přišel až 27., to už jsem musela předělat trvalé příkazy. Ptala jsem se na sociálce a oni mi řekli, že pro výplatu není stanoven pevný termín, musí to vyplatit do posledního dne v měsíci a pokud to pošlou dřív, tak je to jen z jejich vůle. Od té doby mám na účtě rezervu a kašlu na ně. Jen je mi líto těch mamin, které na ty peníze čekají a potřebují je a nemají žádnou jistotu kdy přijdou. Vždyť důchody mají taky pevný termín výplaty, tak proč by to nemohlo být u rodičáku?

karotky
autor
11. bře 2009

My na nule nejsme díky manželovi(jemu chodí výplata 10ého),ale jde o to,že mě to někdy točí. 😀

aponchie
11. bře 2009

no jasne,ze je to bordel..jine veci musi byt v terminu a nikdo se te nepta..ale jako tri rokky to chodilo do 6teho dne a pohoda pac mam pak nastavene prikazy k uhrade a pak je to napytel pac nevis kdy to mas cekat 😔

susik77
11. bře 2009

mne prisel aj v ramci Prahy z 3 mist uplne v jinem terminu 😒
nejvic me nastvali ted v lednu. totiz, mame ucet v e-bance, tu min. rok koupila reiifka. dostali jsme doporuc. dopis, ze to nemusime oznamovat na SSZ, ze banka jim to oznami a normalne to prijde na nove c. uctu.
ale od ledna 2009 to zac. platit urad prace, samozrejme, poslali to na stary kod e-banky, tim padem mi penize neprisli a kdyz jsem tam volala, rekli mi, ze musim osobne prijit podepsat ze mam nove cislo uctu 😠
tak penize jsem dostala az na konci ledna 😒

astrane
11. bře 2009

Hm,tak já jsem na tom hůř...Taky jsem se spolehla na banku,že to nemusím oznamovat,že to bude automaticky,ale žádnej dopis ze sociálky mi nepřišel....A to ho poslali 14. ledna a ještě se jim nevrátil a mě taky nic,takže se asi cestou někde ztatil,tudíž mě v únoru nepřišlo nic,tak snad to přijde naráz v březnu,už jsem tam byla topodepsat...

lanka
11. bře 2009

Tak to vám to teda aspoň chodí 😅
Já o rodičák žádala na konci prosince. Oni že musí být nové potvrzení to jsem jim dodala začátkem ledna. Na rodičáku mám být od 1.2.
Na konci února mi poštovně laskavě oznámili že mi rodičák vyplácet budou (podepsána tam byla paní které jsem to osobně předávala - takže to nešlo nikam jinam k někomu dalšímu) . Ale do dnešního dne nepřišlo nic.
Nemám představu co bych dělala bez manžela. 🙂
No prostě mám pocit že úřady nás maj hezky na háku. 🤐

astrane
11. bře 2009

Za únor ti přijde až v březnu,chodí to měsíc zpětně 😉

andrealiskova
24. říj 2009

Jéééé, tak já jsem sice ekonomka, ale kdy mi chodí rodičák to netuším 😉

janeyzelvicka
24. říj 2009

Tak mě v Ově chodí pravidelně, celkem na den, vždycky je to tak 20., plus mínus den, dva.

beata.n
24. říj 2009

závíidím všem,komu chodí do 15ho 🤐 tady v Českých Budějovicích si to posílají jak prostě chtějí,někdy 16tého-to jsem ráda,ale jako minulý měsíc to přišlo 25tého,do toho mi už psali ze starnetu,že at okamžitě uhradím jejich služby.no ještě že máme plat přítele,být sama,tak nevím.ted to děláme tak,že všechny úhrady jdou z přítelova platu a z mojeho rodičáku žijeme.ale štve mě ten přístup.nikde v bankách a u firem mají prostě strhávaní 15tého a nezajímá je,že sociálka ty peníze drží-já budu vedená jako dlužník,né oni.at dají pevný datum a je klid.opravdu nezávidím samoživitelkám,který čekají na tyto peníze a nemají nikoho,kdo by jim pomohl 😔

draga
24. říj 2009

mně v Kladně chodí kolem 7. někdy i dřív... asi tu máme *riskantní skupinu* tak se na sociálce bojí 😀

poupe
24. říj 2009

me chodi 17 nekdy 16,ale ani jednou mi neprisel pozdeji 😉

lucie.krajcarova
28. říj 2009

holky, já první rodičák dostanu až v listopadu. ale mateřskou jsem snad nikdy nedostala ani do 15... minimálně 3x jsem tam musela volat, jestli na mě nezapomněli 😠 za září mám dostat poslední, a doteďka tam není 😔 když jsem tam volala, tak mi řekni, že už posílají, ale bude to trvat 7 dní 😖

karotky
autor
13. lis 2012

Děvčata,....................jak jste na tom tento měsíc s rodičákem-přišel Vám?

esuska
13. lis 2012

já hlásím, že mě nic nepřišlo, nemám s kartu, ptz mi má tento měsíc příjít poslední RP, je to měsíc od měsíce čím dál později 😠

jorgi
13. lis 2012

Ahoj, mně zatím nepřišel, pro sKartu si mám dojít příští týden, může být zdržení způsobené tím?

esuska
17. lis 2012

Tak jsem volala paní na úřad práce - paní Hamšíková, byla moc milá - opravdu velice ochotná a ta mi sdělila, že vyplácení tento měsíc probíhá ve dvou vlnách, kvůli čestným prohlášením, že žijete s dítkem v ČR a že já se dostala do té druhé vlny, která začne s vyplácenám kolem 26!!!!, takže 28 bych měla mít peníze na účtě. Já jsem mmch nic nedokládala, žádné četsné prohlášení, ani o S kartu jsem nezažádala, ptz je toto moje poslední rodičovská a to by mě těda dost kleplo, kdybych to musela absolovovat. ke zpoždění bude do konce roku a možná v první 1/4 roku 2013 stále docházet. Paní z toho byla sama dost hotová, určo totiž nejsem jediná, kdo volal!!! Tak držím palce, ať máte penízky vždy když je potřebujete a přeju pevné nervy!!!!

standula0411
10. led 2013

Ahoj, chtela bych vedet zda uz nekomu v lednu prisel rodicak,diky moc

meo
10. led 2013

@standula0411 Ahojky. Mě vždycky rodičák chodil 10. ale poslední 4měsíce chodí 12 až 15. Asi od té doby, co začaly Skarty, tak to nějak nestíhaj. Takže zatim nic. Jsem z Prahy 10.

benjik
10. led 2013

@standula0411
@meo holky,před časem bylo ve zprávách,že první výplatní termín je letos 7.,takže se vám to může o pár dní ted zdržet.

mpavlinka
10. led 2013

chodíval kolem 6. teď chodí kolem 11.

petaov
18. led 2013

zatím nic. Prý je tento měsíc zdržení kvůli novému systému i kvůli amnestiím... 😠

jitushkam
22. únor 2013

stále NIC!

martas78
8. bře 2013

ahoj holky jsem z Brna a rodicak dnes nedosel jak jste na tom vy?

pajmou
8. bře 2013

Plzeň -sever dorazil dnes po obědě na UCB

janahoub
8. bře 2013

Došel mi na účet dnes-Brno-město.