Když budu pracovat, dostanu rodič. příspěvek i plat?

jenjanka
10. kvě 2009

Ahoj,jsem na rodičovskem přispěvku a chtěla bych vědět jestli bych si mohla najit praci a budu dostavat ten rodičak i plat?nebo ten rodičak už ne?děkuji

popelka.miri
10. kvě 2009

Jenjanka, když máš rodičák, tak si můžeš i přivydělávat 😉

bledulka
10. kvě 2009

jenjanko, nejsem si úplně jistá a chtělo by to ověřit,ale rodičák Ti zůstane při práci zachován,pokud budeš mít své hlídání pro dítě.Pokud ho dáš do jeslí -školky atd,tak tam je omezený počet dní měsíčně a strávených hodin v zařízení...

jandalinka
10. kvě 2009

jenjanka:já chodím do práce sice 1xza týden od 1.roku mého dítěte a to,ale na dohodu zatím,ale zaměstnavatel mi říkal,pokud bych se vrátila normálně na smlouvu a dítě mi hlídal např.děda,babička,známá....nesmí to být jesle,školky,tam je omezený počet dní v měsíci,jak píše bledulka,tak budeš dostávat i rodičák i plat,co si vyděláš. 🙂

jenjanka
autor
10. kvě 2009

Aha tak to je super,a to se musi zase někde hlasit když chci normalně i pracovat?třeba tam jak jsem vyřizovala rodičák?jo hlidani bych měla,a to se taky musi někam nahlasit?

jandalinka
10. kvě 2009

🙂 jenjanka:já nic nikde nehlásila,nevím,jestli zaměstnavatel,to nevím.Ale jen mezi mnou a zaměstnavatelem to je.

aponchie
10. kvě 2009

jestli mohu doporucit tak sekce paragrafy je plna takovych informaci.....

tomasek06
10. kvě 2009

Ahojky! Přivydělat si můžeš ale jen na vedlejší pracovní poměr nebo na brigádu. Jinak by ti mateřskou taky vzali.

jenjanka
autor
10. kvě 2009

Tak jsem našla že rodičak bych normolně dostavala dál i při práci

zlatka
10. kvě 2009

JJ, já pracuju na částečný úvazek od 4 měsíců dcery a normálně rodičák beru. Jen pak kdybys šla hned do druhýho, tak se ti mateřská bude počítat z toho "přivýdělku", takže je lepší jít třeba zase na rok do práce.

jenjanka
autor
10. kvě 2009

Takže by to mělo jit i na plny uvazek jo