Když dítě nevezmou po 2leté RD do MŠ, co mám pak dělat?

Ahoj byla jsem na tri letem rodicaku ale ztech penez se nedalo zit presla jsem na dvoulety a ten mi konci pristi rok v Cervnu nevim jestli budu mit hlidani zda budu moct do práce ale kdyby ne co pak delat? Dat v praci vypoved a jit na pracak nez dite vemou do skolky?
ivca_doubek
28. kvě 2013
Výpověď v práci dávat nemusíš, pošleš zaměstnavateli žádost o prodloužení rodičovské dovolené do tří let věku dítěte, musí ti to umožnit. Jen nedostaněš žádné peníze. Ale to můžeš řešit brigádami apod.
A nebo sehnat školku nebo hlídání (což oboje není zadarmo) a jít do práce 😞
karotky
28. kvě 2013
@ivca_doubek ,....................zaměstnavatel zaměstnaci pouze poskytuje volno na dobu,do kdy bude čerpat rodičovský příspěvek od státu.Já jsem si pokaždé zažádala o volno do ukončeného 3.roku dítěte a to musí zaměstnavatel ze zákona dodržet.Po dobu MD(tzn. placené zaměstavatelem)má povinnost držet zaměstnanci prac. pozici.Ale nevím,jak to je s proudloužením toho poskytovaného volna-zda musí vyjít vstříc nebo nikoliv :-|
@martas78,..........................spousta školek už přijímá děti,které v den nástupu nedosáhly 3.let věku.Takže bych to řešila až po výsledcích výběrového řízení v MŠ 😉 Máš se kam vrátit,takže zase nemáš až tak špatné vyhlídky.Držím palce 🙂
sonka.77
28. kvě 2013
@karotky Není pravda, že rodičovská dovolená je vždy stejně dlouhá jako vyplácení rodičovského příspěvku. Příspěvek si můžu nechat vyplácet 2 roky, ale u zaměstnavatele můžu požádat o dovolenou tři roky. Poslední rok budu doma bez peněz, ale můžu si přivydělávat.
chroustinka
28. kvě 2013
v Brne dvoulete dite do skolky ani nahodu, na to zapomente, tady nevezmou do statni skolky ani trilete. zkuste statni jesle http://www.brno-prorodiny.cz/jesle-mesta-brna me vzali v roce a pul syna kdyz jsem zacla pracovat ale nakonec jsme je nevyuzili a nenastoupili - sance mala ale proste zkusit. popr. soukromou skolicku ale to uz je o jinych penezich. kazdopadne jinak se da nahlasit v praci ze jste i treti rok doma ze zakona na to mate pravo. ale pochopitelne bez penez, ktere vycerpate pri te dvoulete variante.
veruska007
28. kvě 2013
Taky jsem z Brna, vím, že často neberou ani 4leté děti ]-( . Taky mám dvouletý rodičák a v roce dítěte jsem podávala žádost do státních jeslí. Sice stojí dost, ale určitě je to lepší, než skončit na několik let na ÚP. A kukni na i na soukromé školičky, některé jsou finančně nákladné stejně jako státní jesle.