Když dítě nevezmou po 2leté RD do MŠ, co mám pak dělat?

martas78
28. kvě 2013

Ahoj byla jsem na tri letem rodicaku ale ztech penez se nedalo zit presla jsem na dvoulety a ten mi konci pristi rok v Cervnu nevim jestli budu mit hlidani zda budu moct do práce ale kdyby ne co pak delat? Dat v praci vypoved a jit na pracak nez dite vemou do skolky?

ivca_doubek
28. kvě 2013

Výpověď v práci dávat nemusíš, pošleš zaměstnavateli žádost o prodloužení rodičovské dovolené do tří let věku dítěte, musí ti to umožnit. Jen nedostaněš žádné peníze. Ale to můžeš řešit brigádami apod.
A nebo sehnat školku nebo hlídání (což oboje není zadarmo) a jít do práce ☹

karotky
28. kvě 2013

@ivca_doubek ,....................zaměstnavatel zaměstnaci pouze poskytuje volno na dobu,do kdy bude čerpat rodičovský příspěvek od státu.Já jsem si pokaždé zažádala o volno do ukončeného 3.roku dítěte a to musí zaměstnavatel ze zákona dodržet.Po dobu MD(tzn. placené zaměstavatelem)má povinnost držet zaměstnanci prac. pozici.Ale nevím,jak to je s proudloužením toho poskytovaného volna-zda musí vyjít vstříc nebo nikoliv 😒
@martas78,..........................spousta školek už přijímá děti,které v den nástupu nedosáhly 3.let věku.Takže bych to řešila až po výsledcích výběrového řízení v MŠ 😉 Máš se kam vrátit,takže zase nemáš až tak špatné vyhlídky.Držím palce 🙂

sonka.77
28. kvě 2013

@karotky Není pravda, že rodičovská dovolená je vždy stejně dlouhá jako vyplácení rodičovského příspěvku. Příspěvek si můžu nechat vyplácet 2 roky, ale u zaměstnavatele můžu požádat o dovolenou tři roky. Poslední rok budu doma bez peněz, ale můžu si přivydělávat.

chroustinka
28. kvě 2013

v Brne dvoulete dite do skolky ani nahodu, na to zapomente, tady nevezmou do statni skolky ani trilete. zkuste statni jesle http://www.brno-prorodiny.cz/jesle-mesta-brna me vzali v roce a pul syna kdyz jsem zacla pracovat ale nakonec jsme je nevyuzili a nenastoupili - sance mala ale proste zkusit. popr. soukromou skolicku ale to uz je o jinych penezich. kazdopadne jinak se da nahlasit v praci ze jste i treti rok doma ze zakona na to mate pravo. ale pochopitelne bez penez, ktere vycerpate pri te dvoulete variante.

veruska007
28. kvě 2013

Taky jsem z Brna, vím, že často neberou ani 4leté děti 😠 . Taky mám dvouletý rodičák a v roce dítěte jsem podávala žádost do státních jeslí. Sice stojí dost, ale určitě je to lepší, než skončit na několik let na ÚP. A kukni na i na soukromé školičky, některé jsou finančně nákladné stejně jako státní jesle.