Když opět nastoupím z RD na MD, jak je to s výší PPM?

gabiku
6. kvě 2009

Milé maminky, nevíte některá, jak je to s výší PPM, když nastoupím opět na mateřskou z rodičáku do tří let prvního dítka? Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou, mateřskou v r. 2008 jsem pobírala v max. výši těch necelých 15.000Kč(průměrný měsíční hrubý plat byl asi 35 tis.Kč).Když budu nastupovat zpět na mateřskou, budu dostávat PPM ve stejné výši 15 tis. Kč nebo mi budou mateřskou počítat podle zákona platného od 1.1.2009? Dle kalkulačky na MPSV jsem si zjistila, že při platu 35 tis. Kč je mateřská cca 21 tis.Kč. To se mě ale nebude týkat, že? Doufám, že jsem otázku moc nezamotala. Děkuji za Vaše reakce.

j.a.n.i
2. led 2010

Pokud nebudeš chtít 2 letý, tak nejpozději v červnu, jde to 3 měsíce zpětně, ale řešila bych to hned v dubnu, ať nejsi nějakou dobu bez peněz.

barca1
5. led 2010

ahoj Taky mám otázku holky nevíte jak je to s rodičákem pokud otěhotním ještě před koncem rodičáku a narodilo by se mi druhé dítě např.až prvnímu bude necelé 3roky jestli znova nastupuji na půl roku mateřskou kterou platí zaměstnavatel a zda se to počítá opět z průměru než jsem nastoupila na první mateřskou?a pak po pul roce budu zas dostávat 7600 nebo rovnou 7600?můžou mi dát v práci při druhé nateřské výpověd nebo normálně naváže dál?A další příklad pokud by se druhe narodilo až prvnímu bude např.3 a čtvrt tudíž mezi by mi skončil rodičák a šla bych např na ty tři měsíce do porodu marodit tak jak se marodní počítá?jestli zas z průměru před první mateřskou nebo z rodičáku?a mateřská zas z toho výdělku před první mateřskou?a může mi dát zaměstnavatel výpověĎ?asi kdybych nastoupila marodní ihned po skončení rodičáku tak si myslím že by neměl nebo jo?

j.a.n.i
6. led 2010

sakra holky, nepište to sem víckrát 🙂 mě než dojde, že je to ten samý dotaz, tak mám půlku odpovědi napsanou... 😀 😀 😀

verunka69
24. říj 2011

Zdravím,
mám dotaz...jsem nyní na dvouleté rodičovské do dubna 2012.Snažíme se o další dítě,ale zatím se nedaří,tudíž do dubna už porodit nestihnu 😒 chci se zeptat.když bych teď otěhotněla,je pro mě lepší nastoupit od dubna na těch pár x měsíců do práce nebo se domluvit s doktorkou na rizikovém těhotenství a být doma???Z čeho by se mi vypočítávala nemocenská a jak by to bylo vlastně potom s mateřskou?Měla bych na ní vůbec nárok?Stejně tak když bych nastoupila do práce třeba jen na půl roku měla bych na ní nárok?Mám odpracovaný u zaměstnavatele přes dva roky... díky všem za odpověď!!!!!

j.a.n.i
24. říj 2011

@verunka69 Nárok na další PPM máš, bez ohledu na to zda a na jak dlouho do práce nastoupíš, podstatné je, že ti stále trvá pracovní poměr. Jinak pokud budeš v pohodě, tak je z finančního hlediska lepší nastoupit, plat bude vyšší než nemocenská a ohledně výpočtu další PPM si můžeš taky jen polepšit - pokud budeš mít vyšší plat než dříve, tak se PPM bude počítat z toho aktuálního, pokud bude menší, tak z toho před první mateřskou. 😉

verunka69
24. říj 2011

díky moc za odpověď 😉

stypka
14. pro 2013

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem na mateřské a a nyní jsem šla na půl úvazku do své práce. Kdybych otěhotněla jakou dostanu peněžitou výpomoc. Z celého úvazku co jsem měla před mateřskou nebo z toho půl úvazku , . Naše účetní říkala že z celého a moje teta je také účetní, tak ta říkala že z půl úvazku. tak tomu opravdu nerozumím.

j.a.n.i
14. pro 2013

@stypka Do 4 let věku toho prvního (předchozího) dítka z plného před mateřskou, po 4 roce z aktuálního, tedy polovičního.

stypka
15. pro 2013

děkuji, moc🙂

iva_kucerova
16. pro 2013

@barca1 mám úplně stejný dotaz....

alleina17
18. lis 2016

Děvčata zdravím...mám dotaz, jaký je rozdíl mezi Kindergelt a Kinderzuschlag ? Máte někdo zkušenost? Prosím dále o radu jak s formuláři A 401 a A411...zažádat o ně v Německu a nechat poslat nebo si stáhnout tady, předvyplnit a nechat potvrdit na sociálce a v Praze a pak vše poslat do Německa? Děkuji za radu, 🙂

mliko_v_hlave
Odpověď byla odstraněná
Zobraz