Když otěhotním po zkušební době, můžou mi dát výpověď?

hradkovka
18. bře 2013

Ahoj,potřebovala bych poradit.V dubnu mi končí rodičák a nastupuji do nové práce,jelikož jsem se přestěhovala.Smlouvu budu mít asi na dobu určitou,a co se stane když třeba otěhotním po 3 měsících zkušební doby.Můžou mi dát výpověď? Moc děkuji za příspěvky.

burysek
18. bře 2013

ahoj já jsem měla smlouvu taky na dobu určitou po třech měsících se mi vždy prodlužovala,no a když jsem otěhotněla,tak jsem šla i hned k doktorovi a šla jsem na rizikové těhotenství,tím pádem na neschopenku.A při nástupu na mateřskou mě vyhodili nebo spíš neprodloužili smlouvu 😖

j.a.n.i
18. bře 2013

@hradkovka Výpověď ti po skončení zkušební doby dát nemohou (pokud by se nerušila nebo nestěhovala firma), ale smlouvu ti prodloužit nemusí.

hradkovka
autor
19. bře 2013

Děkuji a ještě se chci zeptat,kolikrát se tak smlouva prodlužuje než se dostane na dobu neurčitou.

j.a.n.i
19. bře 2013

@hradkovka Maximálně ti ji mohou prodloužit 2x

burysek
19. bře 2013

no to mě jí prodlužovali dva roky a stejně jsem nedostala smlouvu na dobu neurčitou...aspoň teda v roce 2009...

vilibalda
19. bře 2013

@hradkovka jen upozorním, že někde nemusí ani po druhém prodloužení dát na dobu neurčitou ☹ v zaměstnání, kde jsem byla to upravovala kolektivní smlouva (či co to bylo, prostě něco, co schválily odbory) a smlouvy mohly být na dobu určitou 😖

j.a.n.i
19. bře 2013

@vilibalda Kolektivní smlouva nesmí jít nikdy proti zákonu... a pokud jde, tak je příslušná úprava neplatná.

evly
19. bře 2013

@hradkovka neboj, po zkušebce tě vyhodit nemůžou, leda z nadbytečnosti, zmíněného stěhování, ale to kdyžtak s odstupným. Jinak já mám taky teď na dobu určitou do 30.6. a prcek se narodí na začátku července, takže nám to hezky vyšlo a na mateřskou půjdu na konci května z práce. Stejně vím, že jsem zaměstnaná na určitý projekt, který končí (a ještě přes agenturu). Pak by mě případně vzali na nový, ale to kdo ví jestli. S tím prodlužováním to není nikde jisté :-/

hradkovka
autor
19. bře 2013

Já pracuji jako porodní asistentka,takže bych šla hned na neschopenku jako u prvního,spíš mi přijde že nebudu moci otěhotnět abych nepřišla o práci a být tam dokud mi nedají a jestli vůbec dají smlouvu na dobu neurčitou,a je mi 36,takže to mě také straší a hodně se tím stresuji.ale holky moc děkuji za příspěvky,názory a rady. 🙂

blahova_andrea
19. bře 2013

@j.a.n.i jen jsem to zaslechla, ale nezrušili to už, že se smí prodloužit jen 2x? myslím, že teď je to nově, že můžou do nekonečna dávat jen na dobu určitou. ale možná to teprve projednávají a nebo se to týká jen některých oborů...to fakt netuším.

j.a.n.i
19. bře 2013

@blahova_andrea Ne, nezrušili, je to v zákoníku práce. A v žádných oborech není možné neustále prodlužovat, nějaká vyjímka je snad u sezónních prací, ale tam zas ten pracovní poměr netrvá nepřetržitě.

hradkovka
autor
19. bře 2013

@ j.a.n.i takže mi tu smlouvu na dobu určitou můžou prodloužit dvakrát?děkuji

petaov
19. bře 2013

těhotnou Tě vyhodit nemůžou, když už se to dozvědí až po zkušebce, ale jestli Ti dají smlouvu jen na dobu určitou, tak už Ti ji pravděpodobně neprodlouží. Tak jsem to měla já. Smlouvu mi prodloužili dvakrát a pak jsem otěhotněla, takže už mi ji neprodloužili.

j.a.n.i
19. bře 2013

@hradkovka Ano, jen 2x, takže pak ti buď dají na dobu neurčitou nebo si najdou někoho jiného.

hradkovka
autor
29. bře 2013

Tak jsem byla podepsat smlouvu a mám ji rovnou na dobu neurčitou🙂

prcek91
29. bře 2013

Taky jsem měla smlouvu na určito a když jsem nastoupila na PN tak počkali než mi vyprší smlouva a už mi ji neprodloužili... akorát dál nosím lístek na peníze do fabriky a oni to posílají na sociálku, protože jsem neschopenku nepřerušila..

j.a.n.i
29. bře 2013

@hradkovka Gratuluju 🙂