Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kojení a chození do práce - je to reálné?

lenicka2323
7. led 2019

Dobrý den, obracím se na vás s radou mám půlroční holčičku kterou plně kojím a naskytla se mi možnost jít do práce občas na zaskok na 8h.od 7hdo 16h za bar. Tak přemýšlím jak vyřešit to kojení zda zkusit odsavat nebo dát třeba Sunar? Vůbec nevím jak se to řeší a rozhodně nechci dcerku o něco připravit. Moc děkuji za rady

normalnimatka
7. led 2019

no to je otázka... tak ano, buď budeš muset odsávat, a nebo když to nepůjde, budeš muset asi dát UM. nebo pokud budeš schopná holčička přežít na příkrmech zatím, tak to třeba ani potřeba nebude. ale dle mě by třeba mlíko měla bejt hlavní složka stravy během kojeneckýho věku. a záleží teda, jak moc kojíš a na tvý nějaký individuální tvorbě mlíka, ale můžeš o něj pak i přijít.

a nevyžádaná poznámka. píšeš, že ji o nic nechceš připravovat... hmm.... a o svoji přítomnost ti nevadí ji připravit? půlroční mimino? to jako fakt? je to tak nutný?

lenicka2323
autor
7. led 2019

@normalnimatka mléka se zdá že je hodně malá mi spí prakticky celou noc a přes den většinou ji tak po 3hodinach 😊tuhle poznámku jsem i čekala ale myslím si že když mě třeba 4 dny v měsíci ne hned po sobě neuvidí 8 hodin a bude s tatínkem tak ji to nijak neuškodí nebyla bych první ani poslední co to takhle dělá.

tulikiss
7. led 2019

@lenicka2323 a jak to mas daleko do prace? ze zakona mas pravo na prestavku na kojeni, tak ze by tatinek miminko vozil..

lenicka2323
autor
7. led 2019

@tulikiss mám to 14km ale taťka může být s dcerkou i u babičky a od ní je to do práce cca 4km práce je právě na herně za barem je to poměrně klidně kolikrát za celou směnu nikdo ani nedojde tak jsem taky přemýšlela zkusit se zeptat šéfa zda by to takhle šlo..

sudylichozrout
7. led 2019

@normalnimatka ta poznamka je fakt mimo, je to jen jeji vec, jestli bude pracovat a mimi bude s tatou. I kdyby ho dala chuve, tak nam do toho nic neni a nemusime to komentovat, ne? 🙂

normalnimatka
7. led 2019

@sudylichozrout ano, nic nám do toho nemusí bejt. ale jsme v prostředí internetový dementní diskuze, kde se prostě diskutuje k tématu. chtěla jsem to napsat, tak jsem to napsala. příště se mi chtít třeba nebude. ;)

lenicka2323
autor
7. led 2019

@sudylichozrout děkuji já jsem právě stejného názoru myslím že ji o sebe nijak nepripravim a hlavně si zvykne víc i na ostatní jsme skoro pořád spolu nechci od ní nějak utíkat nebo ji zanedbat jen je to dobrá nabídka a k tomu rodičaku se ty peníze navíc hodí tak nějak vždycky

lenicka2323
autor
7. led 2019

Rozhodně jsem to sem nepsala abych rozjela nějaké hádky jen jsem chtěla spíš rady od maminek co to tak nějak také dělaly =) v mém okolí chodí mamin hodně třeba od 4 měsíčního miminka do práce ale nekoji tak se nemám jak poradit.

leilinka1234
7. led 2019

@normalnimatka a o co to půlroční dítě připraví, když nebude pár dní v měsíci doma? Omg, to jsou poznámky 🙈 a ještě k tomu bude miminko hlídat táta... No tomu říkám vhodná poznámka, fakt.

normalnimatka
7. led 2019

@lenicka2323 no nejde jen o to, jeslti máš dost nebo málo mlíka, ale jak z toho budou moc tvoje prsa zmatený. ale pokud ti spí skoro celou noc a nekojíš xkrát, asi to bude v pohodě.
jinak nebude to 8 hodin, ještě doprava.
nicméně, kdyby ti moh partner dítě na kojení vozit, bylo by to asi fajn zkusit. i když teda si neumim představit takhle dítě jen nakojit a pak zas pápá. z toho asi kdejaký dítě taky nebude nadšený.
jen abys počítala s tím, že může přijít třeba sedmiměsíční a xyměsíční úzkost apod, kdy ano, opravdu jí můžeš udělat krapet "újmu" na psychice tím, že nebudeš pořád s ní. některý děti nesnesou ani odchod matky za roh v rámci jednoho bytu. takže to může bejt úplně naopak s tím "zvykáním" na jinou osobu. může to odpoutávání pak trvat i dýl, ale je to individuální.
hmm jít do práce ve 4 měsících mimina, to je velká paráda.

normalnimatka
7. led 2019

@leilinka1234 třeba to jednou pochopíš, až budeš mít jen trochu úzkostnější dítě doma.

lenicka2323
autor
7. led 2019

@normalnimatka Tak manzel s malou jet třeba nakoupit a byl dvě hodiny pryč a zvládla to také skvěle =) a 8 hodin by to bylo jelikož manžel by mě i z práce vzal domu to máme autem 15minut =).. No já třeba chápu že ta máma od mimca jde konkrétně je na dítě sama a tudíž peníze potřebuje a ty sunary taky něco stojí tak si myslím že je lepší že do té práce jde než aby neměla dítě z čeho živit vše má svoje pro a proti.

beata.n
7. led 2019

@normalnimatka pokud jsi takova, jak tady pises... Tak se nedivim, ze je tve dite uzkostnejsi... Zakladatelka se ptala a neco jineho, ty na neco jineho odpovidas a argument, ktery mas je jak z materske skolky. Diskuse a odpovedi by mela byt k tematu.

@lenicka2323 ja bych pokud kojis sunar nedavala, aby jsi pak o kojeni neprisla uplne. Zkus odsavat, preci jen MM a UM ma jinou chut. Pokud je moznost malou na kojeni dovest, urcite je to nejlepsi varianta. Domluvit se sefem, jestli by bylo mozne vzdy na chvilku zavrit a nebo, aby te nekdp zaskocil.

lenicka2323
autor
7. led 2019

@beata.n já bych právě taky nejraději zkusila to odsávání a když ne zkusit se domluvit se šéfem jestli by to šlo jde konkrétně o jinou provozovnu než jsem byla ale lidi chodilo málo je to herna a přes den většinou nezavitala ani noha tak si myslím že by se v pohodě dalo jít malou nakojit a manžel by zatím sedl k baru kdyby nahodou někdo došel..

urtica
7. led 2019

@beata.n Tak, uznávám, že s dotazem to nesouvisí - taky nemám ráda, když mi někdo v diskuzi plevelí a moralizuje, ale argument jak z MŠ to přece jen není. Kojenec bývá cca do roka závislý na jedné osobě a její vzdálení se může vnímat problematicky.

emamaira
7. led 2019

Buďte v klidu, nic se nestane, když půjdete občas do práce. Také chodím a malý to zvlada😉

leilinka1234
7. led 2019

@normalnimatka já mám doma 2 malé závisláky... Ale o mě tu přeci nejde, ne? Zakladatelka má doma dítě, které evidentně bez problémů zvládne být s otcem... Dotaz byl směřován na něco jiného.

sudylichozrout
7. led 2019

@urtica je to stradne individualni, moje dve deti na me extra nevisi. Jsou putovni a zvladaji to uplne v pohode. U obou jsem zacinala predavat brzy a zadny revy se nekonaly. Tim chci rict, ze pokud mas nejakou zkusenost, je to zkusenost s tvymi detmi a u ostatnich to tak byt nemusi. Ani jednim smerem, samozrejme. To, jak to zakladatelcino ditko zvladne, vi nejlepe ona sama 🙂
Ja nevim, proc se tu ze vseho musi delat kovbojka. Se tady holky precuravaji, kdo je jako lepsi mama... Vsechny jsme dobre mamy, jen mame kazda jine metody a kazda mame jine ditko.

beata.n
7. led 2019

@urtica ale nikdo preci nevi, jak to zakladatelka ma. Ja mam deti tri a zavisle nebylo ani jedno.(treri je jeste prcek, tam se jeste uvidi). Prave proto mi prijde scestne psat neco, kdyz o tom nic nevim.

urtica
7. led 2019

@sudylichozrout to není z mojí hlavy, tj. vývojová psychologie - ale to Ty asi znáš.

sudylichozrout
7. led 2019

@urtica samozrejme, ze to ze to znam. Na fakulte me ji ucila prof. Vagnerova. Mozna i proto rikam to, co rikam. Kazde dite je jine a ma jine potreby.

lenicka2323
autor
7. led 2019

Malá je hrozně hodná s tatem vydrží v pohodě i s babičkou kolikrát jsem musela někam doběhnout a byla zlata i doma když mám více práce tak je dcerka s manželem a je zlata hrajou si spolu a pak jde spinkat proto si myslím že od ní jít můžu kdybych měla pocit že je na mě nějak fixovana tak bych měla strach ji někomu svěřit ale ona je od narození vážně zlatíčko ❤️dělám pro ni všechno a chci aby i všechno měla proto si myslím že i ty korunky navíc se vždycky hodí a že 8 hodin není zas taková dlouhá doba když půlku prospinka

sudylichozrout
7. led 2019

@lenicka2323 vubec se tim nestresuj, zkus to a uvidis 🙂

sasui1
7. led 2019

Je fajn si tp vyzkouset jeste nezdo toho pujdete naostro 😉 odsaj mlicko. Nechej tatinka aby ji dal flasku v dobe kojeni a uvidite jestli ji vezme... Ja se toho bala aby ji chtel atd. Ale bylo to uplne v pohode. Potom jsem odstrikala do zasoby a kdyz jsem byla kazdy tyden jeden den ve skole tak to spolu zvladali...o mliko jsem potom prisla z jinych duvodu a plynule jsme presli na UM. Resili jsme to v 5 rano nonstop tescem po prorvane noci... Takzr kdyby nahodou tak moznosti tu jsou a dite nezahladne 😊 vyzkousejte a smele do prace 🙂

lenicka2323
autor
7. led 2019

@sasui1 asi to tak zkusím akorát budu muset pořídit elektrickou odsávačku snad bude lepší než klasická jelikož jsem měla na začátku avent a nešlo mi s ní odsavat vždy jen troška a nebo jsem to třeba dělala špatně 🤔

lenicka2323
autor
7. led 2019

@sudylichozrout děkuji 😊jsem ráda že se tu najdou ženský co mě hned neberou za tyranku co chce malou nějak zanedbat nebo ošidit 😊❤️

sudylichozrout
7. led 2019

@sasui1 asi tak. Ale ja mam pocit, ze se z kojeni ted dela totalne posvatna krava. Samozrejme, ze mm je dulezite a lepsu nez um, ale od pul roka se uz nic tak zasadniho nedeje, kdyz se nekoji. Ja byla kojena dva mesice, mama prisla o mleko a funguju uplne normalne. A vztah s mamou mam taky uplne ok, zadne cerne scenare se nenaplnily. Obe holky jsem kojila shodne 7 mesicu a pak ende slus, bylo po mliku. A jestli to muzu rict uplne na plnou hubu, tak je to vlastne i pohodlnejsi. Muzu jit v pohode na pracovni schuzku, nemusim resit, kde najdu fleka na kojeni, kdyz jsem nekde v terenu. Udelala jsem maximum, co jsem mohla a ted uz mladsi jede na um + prikrmech. Pediatricka mi rikala, ze stejne od pul roka je mliko spis na zizen, ze uz neni tak vyzivne. A kontakt? Ten mam preci porad, vzdyt nazlim jak vztekla 🙂
@lenicka2323 vubec to neprozivej, kdyz to pujde budes kojit, kdyz ne, tak ne. Lepsi realizovana a spokojena mama a pohodove ditko, nez vystresovana mama s vypestovanym zavislackem, od ktereho se nemuze hnout, ale zato se muze prsit v diskuzich na webu, jak je skvela, protoze ona bez ditete neda ani ranu. Tot muj skromny nazor.

aronek
7. led 2019

@lenicka2323 od prvního synka jsem šla do práce v necelých pěti měsících. Práce bohužel daleko, takže malý by krmen odstříkaným mlíkem, v práci jsem odstříkávala. Zároveň jsem dostudovávala školu, tam mi brácha malého vozil na kojení. Oboje bylo bez problémů, kojila jsem do 18 měsíců. Od druhého synka jsem šla v roce, to jsem už neodstříkávala, jen nakojila před a po práci a pak průběžně jak chtěl, byl kojen do 3,5 let.

lenicka2323
autor
7. led 2019

@sudylichozrout já si právě myslím úplně to stejné ať je mamca i dítě v pohodě to je hlavní 😊a dr mi právě taky říkala že od půl roka už začneme dávat i příkrmy akorát ještě není půl rok úplně ukončeny tak stále jen kojím.. Mě mamka kojila 14 dní a nijak nestradam a vztah máme víc než dobrej 😊❤️také se mi občas zda ze se s tím kojenim hodně přehání určitě to pro dítě je lepší ale přece už je trošku větší a jsou mamce které nemůžou kojit vůbec a když mlíčko odstrikam tak ji ani o to nepripravim.

lenicka2323
autor
7. led 2019

@aronek to je super taky bych to asi prvne řešila tím odstrikanym mličkem 😊