Kojit nebo z finanční nouze jít pracovat?

szkatka
29. kvě 2011

Mám tři děti.Kojení se nám podařilo až při tomto posledním-synovy,takže jsem byla velice nadšená. Bohužel se nám přestalo dařit a po finanční stránce to jde tak z kopečka,že nám hrozí exekuce a to by byl náš existenční konec.Neměli bychom na placení bytu. Našla jsem nabídku práce a tak přemýšlím,zda pracovat což by znamenalo nekojit a nebo se na to vykašlat a kojit ? Jsem z toho dosti smutná,protože je to o něčem jiném.S lahvičkou to neprožijete. Jaký názor na to máte vy ?

babulinkab
29. kvě 2011

@szkatka kojení je super, otázka je jak moc špatně finančně na tom jste, jako zase kojit pod mostem - nic moc

andy80
29. kvě 2011

A proč přestávat s kojením, můžeš odsávat mléko na dobu, kdy budeš v práci a doma budeš kojit. Pokud ti jde o peníze, tak když přestaneš kojit, tak se nedoplatíš za mléko, tak zvaž, zda se opravdu vyplatí do té práce jít.

apollo11
29. kvě 2011

V tom případě bych investovala do dobré odsávačky (třeba elektrické) a nevzdala to, dá se takhle úspěšně plně "kojit".

kathy.skal
30. kvě 2011

@szkatka Ahojky, také bych to řešila odsavačkou. Já mám elektrickou od Aventu a nemůžu si jí vynachválit - mrazák už je plný mlíčka. Přes den ho může krmit ten, komu dáš mimčo na starost a ty si užiješ kojení ráno a v noci.
Držím palce, ať to nějak zvládneš. 😉

szkatka
autor
31. kvě 2011

To bych ráda kojila dál,ale já právě mám ten problém,že odsávačkou nikdy neodsaju tolik jako malý vypije. On na jeden zátah umí vysát i 170ml (podle váhy kontrolováno) a navíc se mi hůře spouští mléko.Takže když ho přikládám,tak kojené jde,ale odsáváním by šlo do háje tak jako tak.

hamma
31. kvě 2011

A kdo by ti syna hlídal? Kdyby nebyl v jeslích, tak by ti ho ten hlídající mohl nosit do práce na kojení. Máš nárok na přestávky na kojení (2x půl hodiny). To znamená, celkem tři půlhodinové přestávky za 8 a půl hodiny, tak by to možná mohlo stačit - ráno si vezmeš syna s sebou, nakojíš ho těsně před začátkem, a pak po dvou nebo třech hodinách.

lucy222
31. kvě 2011

@szkatka jelikoz vam hrozi exekuce, tak je volba asi jasna - prace... Zkusila bych nejdrive neco brigadne-na par hodin (sice male penize,ale aspon neco)-treba v Nymburce v Kauflandu kdysi hledali lidi na doplnovani zbozi - bylo to v noci,tak by mohl hlidat muz.

pani_haf
7. čer 2011

@szkatka určitě bych si nechala dítě nosit na kojení do práce a po zbytek dne odsávat, ono si ty prsa časem na odsávačku zvyknou 🙂. Je to sice časově náročné-znám to moc dobře, odsávala jsem, mrazila atd..., ale pokud o kojení hodně stojíš, vyjde to!

szkatka
autor
7. čer 2011

@pani_haf Kdyby to šlo,tak bych byla všemi deseti pro. Ale bydlíme v Kolíně a pracovala bych v Praze 😒

pani_haf
7. čer 2011

@szkatka Jejda, tak to nepůjde. No tak jedině odsávat, mléko skladovat a někdo z rodiny by si pro něj jezdil, jestli by to teda šlo 🙂