Kolegyně v práci mě pomlouvá, ona neví o tom, že to vím

jika12
10. pro 2013

Mám problém s mojí kolegyní v práci. Vím jistě (píše e-maily, ke kterým mám občas přístup), že mne pomlouvá jiné kolegyni....
Přede mnou se chová jako milius, usměvavá....Cokoliv potřebuje, přivezu jí z obchodu, pomůžu. Navenek kamarádka.....
Dost mě to šokovalo, se všemi vycházím bez problému. Mrzí mne to a teď nevím, jak se zachovat....jestli to "řešit" a udělat asi zle nebo
dělat "mrtvého brouka" ☹ . Teď se mi s ní bude i dost blbě komunikovat, prostě to ve mě je a je to nanic a nechci se s tím užírat.....
Díky za vaše názory 🙂

stavba
10. pro 2013

Ahoj, já osobně bych to neřešila. Pokud se k tobě jinak (byť na oko) chová normálně a nedělá ti v práci dusno, tak se nad to zkus povznést. Zažila jsem ženský kolektiv, kde stačilo, aby jedna chyběla a už ji drbaly. To je smutná vlastnost některých žen, hlavně tam, kde chybí mužský element.

killi
10. pro 2013

Já osobně bych to taky neřešila, ten kdo pomlouvá má evidentně sám nějakej problém 😒 tyto lidi vůbec neřeším, nenechám se jimi zbytečně vytáčet a žiju šťastnej život. 🙂

naty
10. pro 2013

Neřeš jí a chovej se jako do teď, to je ta největší "zbraň" proti takovýmhle lidem... člověk jí musí přece politovat, když nemá nic smysluplnějšího v životě, ne? 😉

uztotakbude
10. pro 2013

Já bych to naopak řešila. Šla bych za ní a udeřila na ni s tím, že to vím a že co to má znamenat. Že na ženské žabomyší války a pomlouvání nemám ani sílu, ani náladu a že jsem člověk co si rád vše vyříká z očí do očí. Jestli má problém, ať nedělá Zagorku a řekne mi to do očí. Prostě bych jí dala najevo, že jí to u mne jen tak neprojde.

pppxx
10. pro 2013

Neresila bych, cim vic se v tom budes pitvat, tim vic to bude videt. Ale zachovala bych si k ni vetsi odstup a zadne kamaradickovani

mujrisa
10. pro 2013

Evidentně tě to trápí..možná by sis to s ní měla vyříkat... 🙂

dora13
11. pro 2013

Zalezi, jak moc te to trapi. Pokud se to na to dokazes povznest, tak se na to vykasli, pokud na to ale myslis a kazi ti to naladu, tak si s ni promluv. S nejvetsi pravdepodobnosti zcervena a popre to, ze to neni pravda, ale budes mit klid.
Taky zalezi, o jaky druh pomluv jde. Zazila jsem to pred par lety, kdy jsem nastoupila do nove prace a kolegyni jsem zjevne nepadla do oka a uz po par tydnech jsem zjistila, ze o me siri, ze jsem vypocitava potvora, ze jsem se vdala pro penize a ze spim s jednim nasim kolegou. Nic z toho nebyla pravda (slecna usuzovala z jednoho kousku drahe kosmetiky, ktery jsem mela a z toho, ze mi ten kolega nabidl v zacatcich pomoc, kdyz ona, ktera me mela skolit se na to vykaslala). To uz mi prislo docela pres caru -- jednak dost zavazna obvineni a hlavne jsem fakt v praci byla nova a tohle mi rozhodne nevytvarelo dobrou povest, takze jsem za ni primo sla a rekla ji, at se uklidni, ze si nepreju, aby o me takovehle veci sirila a jestli ji zajima muj sexualni zivot, at se zepta primo me, ze ji rada na vse odpovim. Od te doby to ustalo -- nedelam si iluze, ze me prestala pomlouvat, ale zacala to aspon delat tak, aby z toho nebylo tema pro celou kancelar.