Kolik si může student SŠ vydělat na brigádě?

hankamisa
5. čer 2014

ahojky. syn je student 1 ročníku SŠ.o prázdninách by si chtěl jít vydělat nějakou tu korunku na brigádu. nevíte kolik si jako student může vydělat?

kaculka46
5. čer 2014

Synek si našel brigádu u jedné stavební firmy a vydělal si minulé prázdniny za měsíc 12 700Kč.Letos jde ke stejné firmě už to má domluveno od loňska. V našem regionu by už teď asi žádnou brigádu nesehnal, je dost pozdě.

blahova_andrea
5. čer 2014

no to záleží jestli si to sežene sám nebo půjde přes agenturu a taky záleží do jakého oboru půjde pracovat, ty hodinovky se děsně liší. někde nabízí 50kč/h a jinde i 90kč/h

hankamisa
autor
5. čer 2014

@blahova_andrea
@kaculka46
on už má brigádu sehnanou i jistou,jen nevím kolik si může vydělat jako student za celý rok.aby jsme to náhodou finančně nepřesáhli. někde jsem četla ,že jako student do necelých 10 000kč,nevím . 😒

michaela_2
5. čer 2014

@hankamisa To je různé, podle místa a typu práce..............Já jsem třeba na SŠ chodila na recepci do studia se solárkem, kosmetikou atd. A měla jsem 60 Kč na hodinu.....................pak jsem chodila hlídat děti a v jedné rodině mi platili 80 na hodinu ve druhé dokonce 100 na hodinku............Tohle se fakt nedá zobecnit 😉

michaela_2
5. čer 2014

@hankamisa aha nepochopila jsem správně otázku omlouvám se 😀 no tak to netuším kolik je ta horní hranice, třeba by se mohl domluvit se zaměstnavatelem, někde se to dá udělat....

blahova_andrea
5. čer 2014

@hankamisa o žádném omezení pro studenty jsem v životě neslyšela 😅 to se asi nebude týkat přímo studentů, ale spíš typu smlouvy, na kterou pracuje 😉

petrajurinova
5. čer 2014

@hankamisa jako brigádník by neměl pracovat více než 84 hodin měsíčně (aspoň tak to firemní právníci předkládají brigádníkům u nás v práci).Maximální výše odměny za práci myslím stanovena není.