Končí MD, nastupuju na RD. Mám to hlásit zaměstnavateli?

amira55
10. kvě 2009

Ahojte,

se svým zaměstnavatelem mám smlouvu na dobu neurčitou a končí mi mateřká a pokračuje rodičovská....Mám nějakou povinnost vůči zaměstavateli mu to nahlásit či tak něco????
A jak je to potom s dovolenou kdy na ní mám nárok a kdy si jí můžu vybrat?
Popřípadě co je vůbec potřeba v tomhle směru řešit se zaměstnavatelem?

mikca
10. kvě 2009

amira dovcu si muzes vybrat hned po skonceni materke muzes ji pobirat soucasne s rodicakem...jinak asi jedinou povinnost kteriu budes mit k zamestnavateli je nahlasit dobu ja budes dlouho na rodicaku, ale to by si mel po tonbe vyzadat on sam, jinak pokud vim uz nic jineho by jsi s nim resit nemela ..teda ja uz nic neresila 🙂

amira55
autor
13. kvě 2009

hned po skončení mateřské?a pokud mi skončila před měsícem mám na ní ještě nárok nebo až po rodičovské?

amira55
autor
13. kvě 2009

haló haló poradí někdo??????

kacka.va
13. kvě 2009

amira: Většinou zaměstnavatele zajímá, jak dlouhý rodičák sis vybrala. dovolená se většinou vybírá po ukončení mateřské a čerpáš ji vlastně současně s rodičákem, většinou si zažádáš o čerpání dovolené dnem následujícím po dni, kdy ti konči mateřská. Pokud ti končila mateřská před měsícem, tak dej zaměstnavateli žádost teď, měl by ti ji normálně uznat.

jajdaelda
28. kvě 2009

amira55...dovolenou Ti určitě uznat musí, ale pokud nenavazuje na MD,tak se pak krátí