Končí mi rodičák, ale nemůžu do práce. Jak na to?

vosigeng
19. bře 2013

Ahojte, nevím jak se má přesně postupovat. Než jsem nastoupila na MD pracovala jsem již na dobu neurčitou, což mi musí zaměstnavatel za zákona držet flek. Jenže já se mezi tím přestěhovala o 60 km dál, tudíž už tu práci nemohu dělat, mám mu teď zanést výpověď nebo dohodu o rozvázání prac. poměru? Nechci udělat krok vedle, ať pak na mě nějak blbě nepřihlížejí na pracáku, jako že jsem se vzdala místa nebo tak nějak.
Má mamča furt do mě tlačí, že se mám u zaměstnavatele dotázat na odstupné, ale to si myslím, že je blbost, když odcházím já, že? 😝

j.a.n.i
19. bře 2013

@vosigeng Tak odstupné je fakt blbost, pokud zaměstnavatel pro tebe místo má a problém je na tvojí straně. Pouze pokud víš, že pro tebe místo nemá, tak můžeš hrát hru, že chceš nastoupit aby dal on výpověď tobě, ale pak zas musíš být případně schopna tam po dobu výpovědní doby jezdit, pokud na tom budou trvat.
A kdy ti ta RD končí? To je důležité pro další postup.

vosigeng
autor
19. bře 2013

Tak na to hrát nemůžu, bo mi to místo drží. RD mi končí 7.6.

aktaka
19. bře 2013

Zaměstnavatel je povinen držet ti místo po dobu mateřské dovolené, nikoli už rodičovské. Já bych je normálně kontaktovala a dohodla se na skončení pracovního poměru dohodou. Pokud by ti nechtěli vyjít vstříc, musela bys dát výpověď. Kalkuluj ale s dvouměsíční výpovědní dobou, kterou předpokládám máš. V takovém případě samozřejmě nemáš nárok na odstupné.

maximka33
19. bře 2013

Pokud jsi zaměstnavateli poslala papír, že jsi do tří let dítěte na rodičáku, tak ti drží místo do té doby. obávám se, že ani na dohodu nebude chtít přistoupit. bohužel překážky jsou na tvé straně. Odstupné ani náhodou. zkusila bych to po dobném, jestli dohodou dá třeba výplatu za jeden měsíc. ale je to nepravděpodobné.

aktaka
19. bře 2013

Jo, je povinen držet místo, po dobu MD i pracovní pozici, blbě jsem to napsala.

j.a.n.i
19. bře 2013

@vosigeng No, tak v tom případě buď musíš poslat výpověď ještě v březnu, abys vůbec nemusela nastoupit, ale pak budeš mít podporu tu minimální ty cca 3000,- nebo můžeš dát výpověď až v průběhu dubna a pak bys tam musela do konce června jezdit, ale zas by se ti podpora počítala z platu. Nebo se můžeš se zaměstnavatelem dohodnout na ukončení dohodou, ale zas pokud to bude ke konci RD, tak je to ta malá podpora, pokud bys na pár dní nastoupila, tak z platu.

vosigeng
autor
19. bře 2013

já mám v poho zaměstnavatele a holčena co tam dělá za mě tak bude ráda, že ji práce zůstane, alespoň nějaké klady, když si pomyslím, že vůbec nevím jak to tady v novém byslišti bude s prací a se školkou, je mi krapet ouzko, ale děkují za odpovědi.

j.a.n.i
19. bře 2013

@vosigeng Tak pokud to máš se zaměstnavatelem v pohodě, tak bych se s ním domluvila, že na pár dní nastoupíš a pak to ukončíte dohodou a je dobré tam uvést, že z důvodu péče o dítko do 4 let nemůžeš dojíždět. Tím budeš mít podporu počítanou z platu a zároveň to bude ze začátku těch 65%.

viperka
20. bře 2013

Jo na odstupné se neptej, protože odcházíš ty. 🙂

blahova_andrea
20. bře 2013

@j.a.n.i jééé, super rada...snad to nezmění než se to bude týkat mě. já se asi na původní místo taky nebudu moct vrátit díky překážkám na mé straně a už teď jsem občas na nervy, jak a co pak. takže díky