Konec 4 leté RD. Počítá se mnou ještě zaměstnavatel?

smag.ja
23. zář 2011

Dobrý den 6.12 mi končí RD.Když jsem na ní nastupovala zvolila jsem variantu do 4let věku dítěte jelikož mám předčasně narozená dvojčata.Nyní od září holky začaly chodit do MŠ.Chtěla jsem se zeptat kdy bych měla zajid se zeptat zaměstnavatele jestli semnou ještě počítá?Musím mu oznámit že mužu dělat jen skrácenopu pracovní dobu to je 6.h.Musím vypravovat holky do MŠ a odpoledne je s MŠ vyzvedávat.Po dobu mé RD se změnila pracovní doba a najelo se na dvojsměnný provoz.Včetně sobot a nedělí.S čím bych měla počítat kdyby mi navrhl výpověd?a na co bych měla nárok?a co eventuelně pracovní uřad?Děkuji za odpověd Jana

j.a.n.i
23. zář 2011

@smag.ja Tak to fakt nevím, ze zákona je RD maximálně do 3 let věku, pak si měla nastoupit zpět do práce nebo se se zaměstnavatelem dohodnout co dál. Takže ti teoreticky mohl ukončit pracovní poměr, pro neomluvenou absenci, jinak pokud to ještě neudělal, tak můžeš požádat o zkrácenou pracovní dobu, ale on ti musí vyhovět pouze pokud tomu nebrání vážné provozní důvody, což není nikde specifikováno co to je. Pokud ti ale místo dle tvé smlouvy nabídne, tak musíš podat výpověď ty, případně se s ním dohodnout na ukončení pracovního poměru dohodou.