Konec nároku na nemocenské dávky v těhotenství

teddylu
13. led 2012

Ahoj všem.
Dnes jsem byla u dr na kontrole a ta mi zdělila,že jim ze sociálky přišel dopis,že mi k 5.2.2012 končí nárok na vyplácení nemocenských dávek. Za poslední rok jsem byla třikrát na neschopence,dvakrát operace,jednou potrat,sečtením těchto neschopností mi prý končí další nárok na tyto dávky,musela bych odpracovat snad 190 dní. Já jsem na neschopence od začátku těhu,pro rizikovou práci,zaměstnavatel pro mě náhradní práci nemá,proto jsem šla marodit a teď mi hrozí že zůstanu bez peněz. Stalo se to některé z vás,jak jste to řešily ☹ ??? Jsem toho docela vedle,nikdy jsem o tom ani neslyšela! Dr říkala,že si mám dojít do práce na mzdovku,že mi tam poví víc. Taky bych prý i já měla dostat ten dopis ze sociálky,ale zatím mi nic nepřišlo. Poradíte prosím 🙂

vojtisek2007
13. led 2012

@teddylu skončení dávek je po 380dnech - pokud je to tak i u tebe (POZOR něco jiného je, že ti uplynulo 180 dnů - to by bylo jenom informativní) - tak si dáš na ossz žádost o prodloužení vyplácení z důvodu riz.těhu a budou tě vyplácet normálně dál. Jen kdybys marodila s něčím jiným, tak po těch 380dnech bys mohla žádat o invalidní důchod, proto to posílají - aby jsi nebyla na PN, když můžeš mít inval. důchod, nebo pokud jsi na pn rizikově - s ivf třeba se ta doba taky může přehnoupnou přes 380dnů - tak ti jenom prodlouží, ale musí se o to zažádat.