Konec pracovní smlouvy, musím pak na ÚP? Jsem na PN

tery15
12. únor 2014

Ahoj, zdravím Vás, chci se zeptat. Jsem teĎ na nemocenské, ale teď v půlce února by mi měla končit smlouva na dobu určitou. Jak to potom je, přijde mi domů výpověď a musím se jít přihlásit na ÚP? Paní na personálním sama nevěděla :-/

blahova_andrea
12. únor 2014

@tery15 výpověď ti nepřijde, žádnou nedostaneš, prostě ti vyprší smlouva na dobu určitou 😉 na pracák je blbost chodit, tam mají chodit ti, co hledají práci a to ty v půlce těhu fakt nejsi 😉 nejlepší je zůstat na nemocenské (to jsi dál vedená pod zaměstnavatelem) až do nástupu na mateřskou, pokud máš na ni nárok nebo na rodičovskou, na tu má nárok každá.

tery15
autor
12. únor 2014

Ale po tu dobu mi nikdo nebude platit sociální a zdravotní ne? :-/

blahova_andrea
12. únor 2014

@tery15 sociální se strhává z platu, takže ano...to mít placené nebudeš. zdravotní mít placené budeš, to za tebe i po dobu rodičovské pak platí stát. hlavně úřad práce to neřeší. tam máš také hrazené zdravotní státem a sociální vůbec, musela by sis ho platit sama dobrovolně na nějaké pobočce ossz 😉

tery15
autor
12. únor 2014

Děkuji, už tomu rozumím🙂 A ta nemocenská se ukončuje 6 nebo 8 týdnů před porodem, nebo až po?:-/

blahova_andrea
12. únor 2014

@tery15 záleží zda máš nárok na mateřskou. pokud máš nárok na mateřskou, tak ukončíš neschopenku v tom rozmezí 6-8 před plánovaným porodem a nastoupíš na mateřskou. pokud na ni nárok nemáš, tak zůstáváš na neschopence myslím až do konce šestinedělí a pak jdeš na rodičák.

deenyska
13. únor 2014

Já bych jen ještě dodala, že ohledně toho zdravotního pojištění bych se pro jistotu zeptala přímo na zdravotní pojišťovně. S ukončenou pracovní smlouvou na dobu určitou sice nepřijde výpověď, ale přijde zápočtový list, možná i evidenční list důchodového pojištěn a ukončení pracovního poměru by se na zdravotní pojišťovně hlásit mělo. Já to tak měla, jen s tím rozdílem, že mi smlouva vypršela až v době rodičovské dovolené. Od zaměstnavatele mi přišly všechny papíry spojené s ukončením pracovního poměru dvakrát s přilepeným štítkem od účetní "jeden zašlete na zdravotní pojišťovnu". Samozřejmě jsem měla obavy, aby mi bylo dále hrazeno pojištění, proto jsem se s pojišťovnou zkontaktovala a tam mi bylo řečeno, že mám ještě zaslat potvrzení ze sociálky, že stále pobírám rodičovský příspěvek, aby mi od toho data ukončení pracovního poměru opět naběhlo zdravotní pojištění. Nevím jak je to s trvající neschopenkou, v tom hraje roli ochranná lhůta, ale myslím si, že pro klid duše by bylo lepší se spojit se zdravotní pojišťovnou, aby se pak nestalo, že tě budou nahánět kvůli neuhrazenému pojištění a ty se pak zbytečně stresovala něčím, co můžeš v klidu vyřešit už teď. Toť má rada 😉
@tery15

kristynulinka
13. únor 2014

Ahojky, nedávno jsem řešila stejný problém 🙂 Normálně jsem zašla za účetní do práce a ta mi dala zápočtový list. S tím si zajdi na zdravotní pojišťovnu a oni ho jen naskenují do pc. Sociální a zdravotní za tebe bude platit stát. Když ti končí pracovní smlouva na dobu určitou a jsi na nemocenské, pak máš 180 dní ochrannou lhůtu, kdy nemusíš nic řešit. Na pracáku jsem se ptala a stejně by ses nemohla zaregistrovat když jsi na nemocenské. Budeš vedena jako osoba na nemocenské, nic víc. Pokud pak půjdeš na mateřskou, tak se ti to pak na to plynule naváže 😉

onno
13. únor 2014

Teď řeším stejný problém skončila mě smlouva jsem na neschopence a jsem v ochranné lhůtě.6-8 týdnu před porodem ti vypíší mateřskou pokuď si odpracovala teď přesně nevím kolik ,ale asi 279 dní ,tak máš nárok jestli ne nedostaneš do narození miminka nic pak nastupuješ rovnou na tu druhou.