Kontrola na nemocenské, zažily jste?

bunny123
16. bře 2014

Ahojte těhulky a maminky,

byla jsem na nemocenské kvůli rizikovému těhotenství pět měsíců a kontrola mi nepřišla ani jednou. Jsem ojedinělý případ nebo si mám vyčítat, že jsem to brala tak zodpovědně? 🙂 Jakou máte zkušenost vy?

aluskacz
17. bře 2014

Jsem na PN od 14.2 a kontorla na mě zatím nepřišla. Doktor mi sice řekl, choďte si kde chcete, ale musela byste mi pak hned zavolat. Já to ale raději dodržuji. A prý na těhotné chodí kontrola hodně.

lukolik
18. bře 2014

já byla na neschopence 2x, od 2. a od 3. měsíce a nikdy nikdo nepřišel

xsaruska
31. bře 2014

byla jsem na neschopence od 3.měsíce a kontrola přišla po týdnu...doma nikdo, jen lístek, že mě nezastihli, ale za týden přijel pán znovu, potvrdil lístek, že jsme byla 2x doma a řekl , že už nikdo, nepřijde 🙂 co víc si přát 😉 😎 😀

kakamilca
31. bře 2014

@xsaruska Tak to jsi měla štěstí 🙂

kakamilca
31. bře 2014

Holky mám jen takový dotaz, vím, že to sem až tolik nepatří, ale když jste byly na neschopence tak mateřská se pak počítá jako průměr i z té neschopenky?

dalfy
31. bře 2014

chci se zeptat na radu. Pokud budu na neschopence - chystáme rekonstrukci a v té době budu muset být jinde kam mám hlásit změnu adresy kde mě popř. zastihnou?

tarra27
31. bře 2014

@dalfy já si myslím, že u lékaře, který vydal PN, ttam vyplní sestra formulář hlášení změny místa pobytu, lékař podepíše, oni to pošlou na sociálku....když to zase budeš měnit, tak zase přes sestru a lékaře....

scheetje
31. bře 2014

@kakamilca materska se pocita jako 70% z prumerneho mesicniho platu za posledni rok.

rajcato
1. dub 2014

Mně kontrola přišla. Myslím, že tak v druhém týdnu nemocenské. Byla to poměrně příjemná paní, ale strašně uštvaná - musela toho stihnout ještě hodně, ale přesto jsem ji zdržela, aby mi zodpověděla pár dotazů k mojí kontrole a jejich průběhu obecně 😀

rajcato
1. dub 2014

K té změně pobytu: je to tak, jak píše tarra27. Já sama jsem nahlašovala změnu snad co 14 dní, jezdili jsme na víkendy za rodiči 🙂

j.a.n.i
2. dub 2014

@rajcato Ale u té změny to není nahlášení, ale žádost - doktor ti to taky nemusí povolit.

rajcato
3. dub 2014

@j.a.n.i Teoreticky asi ne, ale prakticky jsem se s tím nesetkala a ani o tom neslyšela...ale i doktoři jsou různí, to je fakt.

katkapavel2013
14. dub 2014

Holky, nemáte zkušenost s Hlučínem, jestli chodí na těhotné na rizikovce? Jedná se o Opavskou sociálku.

bunny123
autor
14. dub 2014

@rajcato To by me zajimalo, co ti prozradila 🙂

chris_n
14. dub 2014

tak jsem byla na neschopence od prosince az do minulého čtvrtka. A nikdo nepřišel

rajcato
14. dub 2014

@bunny123:No, hodně jsme s rodinou a širým okolím řešili, např. takový extrém jak to je s přejezdem z místa na místo 🙂 Že mají díru v systému. Na změně pobytu je psaný např. den 1 Brno, den 2 Praha, den 3 Brno. No a kdy teda člověk může přejet z jednoho místa na druhé a co když mezitím přijde kontrola. No a taky jsem byla zvědavá, jestli kontrolu poslal zaměstnavatel, nebo byla namátková...

chris_n
14. dub 2014

@rajcato tohle mi nebyl nikdo schopný vysvětlit.

bunny123
autor
14. dub 2014

@rajcato Jo, to jsme se taky doma smali, ze v urcitou dobu budu proste "na ceste" 🙂

mondulka21
15. dub 2014

Holky jak funguje ta přechodná změna pobytu? Chtěli bychom v létě jet s manželem na týden za příbuznejma na chatu na druhou stranu republiky, proto by mě zajímalo jak to domlouváte s doktorem, je potřeba nějaké svolení od sociálky? A hrozí že tam na mě taky může přijít kontrola a co co ty dny co budem na cestě?

libah
15. dub 2014

@mondulka21 zrovna v týdnu jsme to řešila.je potřeba žádost od odktora a ty si musíš zajít na sociálku k reviznímu lékaři který ti to musí schválit.