Kontrola z OSSZ, naše domácnost je bez zvonku

frogie
17. zář 2015

Ahoj, ráda bych se na něco zeptala před tím, než budu psát přímo na OSSZ. Třeba mi někdo poradí. Takže - jsme na pozemku dvě domácnosti, přičemž jedna bez zvonku, ta moje. Rodiče přítele jezdí často pryč a zamykají vstupní branku - ochrana před zloději atd. Na nemocenském lístku mám napsáno, ve kterém domě se nacházím já. Ale - co když se ke mě kontrolor nedostane a já budu přesto doma? Lze na OSSZ nahlásit telefonní kontakt s tím, že by mi třeba kontrolor volal "Dobrý den, stojím před brankou"? Bohužel k nám zvonek zavést nejde. A nerada bych se zpovídala, že jsem nebyla zastižena, i když jsem fakticky doma byla. Vycházky jsem vždy dodržovala. Kontroly mi vždy chodily tak měsíc po ukončení PN 🙄

somalicats
17. zář 2015

@frogie Pokud vím, tak telefonní kontakt neakceptují. Ale pokud od branky do Tvého bytu není příliš daleko, tak se dají koupit zvonky, já jim říkám "dočasné", jedna část se přidělá venku, druhou si položíš doma, oboje na baterky. Moc velkou výdrž nemají, ale je to celkem dobré řešení pro tyhle případy.

frogie
autor
17. zář 2015

@somalicats To vím. Jenže ty zvonky reagují pouze na přímý dosah, kdežto mě od branky ke vchodovým dveřím stojí druhý dům, takže by signál přes něj neprošel.

damilinka
17. zář 2015

nám před domem nic nestojí a i tak bezdrátový zvonek máme na nic. Nefunguje :( (a metry máme koupené dostatečné). Doporučuju nechat natáhnout klasický, s drátem do země
:(

ty_na
17. zář 2015

zavolej nebo si zajdi na sociálku a zeptej se, jak máš postupovat.. podle mě si tvůj telefon nevezmou.. oni ti nějak poradí

megy
17. zář 2015

Já se obávám, že problém to je Váš a ne OSSZ, protože vy jste povinna mít zajištěno, aby se k Vašemu domu dostaly. Zní to krutě, ale je to tak. Telefon není pro mě akceptovatelný - nejsou pivini vám zavolat ,že vám tam stojí - říkám to ze zkušenosti tety :-/ Ale je pravda, že co člověk, co jiná OSSZ, jaká je momentálně nálada, tak se dá domluvit - ale je to o vstřícnosti druhých.Ale jinak prostě jste povinna to udělat tak, aby se na Vás mohly dozvonit

somalicats
17. zář 2015

@frogie Tak pak leda natáhnout klasický zvonek i přes ty komplikace, které tam jsou. Kontrolor nemá opravdu povinnost volat.

sasanka033
17. zář 2015

jsi povinna zajistit, aby se na tebe dozvonili/dobouchali a oni jsou zas povinni to poradne zkouset - zadny cink a zdrhacky, ale oprit se o zvonek, nekolik minut to zkouset, dostat se do baraku pres souseda apod.. nejsou ale povinni ti volat.

fifina86
17. zář 2015

@frogie cituji přímo ze stránek ČSSZ: Místo musí být označené jmenovkou a musí mít funkční zvonek, aby byla kontrola možná. Takže žádné telefony, bouchání.... prostě se musí dozvonit....musíte natáhnout klasický zvonek ...

chelexi
17. zář 2015

Mě by zase zajímalo, zda nevíte, zda správa nechává nějaké oznámení, že jste nebyly zastiženy? Právě třeba i v případě nefunkčního zvonku, zda je povinnost nechat nějaké oznámení na dveřích nebo v případě paneláků ve schránce? Vycházky dodržuju, ale vím, že je občas problém se spojením zvonku a "kecafonu" bojím se že když "kecafon" nebude fungovat nestihnu dostatečně rychle sejít k hlavním dveřím ☹

ty_na
17. zář 2015

@chelexi Ano musí nechat papír, že tě nezastihli.

fifina86
17. zář 2015

@chelexi ano, nechají ti papír ve schránce (ta má být mimochodem také označena), že tě nezastihli.

frogie
autor
17. zář 2015

@fifina86 S rodici jsem domluvena, ze budou nechavat odemkle. Staci tim padem zvonek u dveri? Asi jo, ýe

fifina86
17. zář 2015

@frogie oni si vrata sami neotevřou. Takže zvonek musí být na těch vrátkách ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru