Krach firmy. Kde mám žádat o mateřskou, kam se obrátit?

bizonka1
1. dub 2011

Ahoj holky, potřebuju poradit, firma u které jsem pracovala zkrachovala v době mé neschopnosti, jsem v ochranné lhůtě 180 dní, jelikož mi smlouva skončila 30.11.2010. Teď mám firmě dodat ukončení neschopenky a žádost o mateřskou, jenže není už komu...mám to asi dát na sociálku, že? Ale z čeho mi sociálka spočítá mateřskou, když nemám podklady od firmy, dodám, že firma s nikým už nekomunikuje a dělá mrtvého brouka. Díky moc.

j.a.n.i
1. dub 2011

@bizonka1 Jo, tak s tím ti bohužel neporadím, ale zajímalo by mě jak se to řeší. Teoreticky by to mělo jít spočítat podle tvých výplatních pásek nebo podle odvodů na sociální, takže bych se určitě obrátila na příslušnou pobočku ČSSZ.

crca
1. dub 2011

@bizonka1 přesně tohle se stalo mě od srpna 08 na neschopence(těhotenství)a od konce listopadu firma již neexistuje,ale já měla výhodu v tom,že my byli jako pobočka,takže vše jsem řešila s hlavním sídlem-i neschopenky tam posílala,takže taky moc neporadím,ale pokud má firma nějakého zástupce,nebo hlavní sídlo,tak řešit s nima a nebo pak jak tady navrhovala j.a.n.i,nebo zkusit finančák,nebo úřad práce 😉

bizonka1
autor
1. dub 2011

@j.a.n.i
@crca Jste hodný, děkuju, já to zkusím na sociálce, minule na mě byli pěkně hnusný, tak uvidím jak tentokrát, snad mi tam někdo poradí🙂

j.a.n.i
1. dub 2011

@bizonka1 Případně zkus infolinku nemocenského pojištění 840 406 040 🙂

sabuse1
2. dub 2011

bizonka1: taky jsem to řešila, tedy s tím rozdílem, že firma zkrachovala v době kdy jsem byla na první rodičovské a pak jsem přecházela znovu na mateřskou, jedinej kdo ještě ve firmě je je insolvenční správce, toho byste tam měli mít taky ne? Někdo firmu musí zlikvidovat....S ním jsem to "řešila" já, on moc ochotnej není, ale tohle je jeho povinnost takže paní na sociálce mi řekla ať mu pošlu doporučeně žádost aby vyplnil potřebné papíry a poslal je na sociálku a že pokud by to neudělal museli by to něják řešit oni, naštěstí to poslal. Na sociálce dostaneš papír který vyplníš a firma musí vyplnit výši příjmu z které se pak mateřská počítá, myslím, že jsou povinní to poslat i v případě, že už jsi dostala výpověď, ale jsi v ochranné lhůtě, já jsem teda měla aspoň tu výhodu, že jsem pořád oficiálně zaměstnaná i když u firmy, která už nefunguje.

bizonka1
autor
2. dub 2011

@sabuse1 jj na firmu bylo uvaleno insolvenční řízení, neodpovídají ale na telefony ani maily, tak to chci vidět, naštěstí mám od nich papír o výši příjmů, myslíš, že by to sociálce mohlo stačit?
@j.a.n.i Moc děkuji, zkusím to🙂

sabuse1
2. dub 2011

bizonka1: to by možná mohlo, záleží za jaké období to máš, ale nic víc ani nepotřebuješ, firma ti vlastně vyplňuje potvrzení o výši příjmů který se na sociálku posílá. Psala jsi, že na sociálce moc ochotný nebyly, možná bych to zkusila osobně jestli poraděj, já narazila na úžasnou paní která mi poradila co a jak a řekla právě, že kdyby to náhodou ten insolvenční správce neposlal zavolá mu sama protože je to jeho povinnost to poslat. Vezmi ten papír co máš a zkus to osobně určitě ti něják poradí co s tím když jim vysvětlíš situaci...🙂