Který den v měsíci vám chodí mateřská? Bývá zpoždění?

majkali
8. zář 2009

Ahoj, omlouvám se, jestli tu už takové téma je, nenašla jsem. Chtěla jsem se zeptat, ke kterému dnu v měsíci vám přichází mateřská a také jestli je nějaké zpoždění ve výplatě dávek, hodně se psalo, že spousta maminek ještě nedostala mateřskou.
Díky.

lucenek
8. zář 2009

majka je to podle okresu všude jinak Ostrava 20 v měsíci 😝

majkali
autor
8. zář 2009

Aha, to mi nedošlo, má prosím někdo přehled o Praze (4)?
Lucenek, díky.

pospecka
16. zář 2009

majkali: nevím podle čeho se to řídí, ale pokud podle zaměstnavatele, tak ten můj myslím sídlí na Praze 4 a první a zatím jediná mi přišla někdy kolem 25. Druhou čekám tento měsíc, tak uvidím. Jinak teda mi mateřská za posledních pět dní měsíce přišla dřív než nemocenská za ten stejný měsíc. 😎

ojo
16. zář 2009

ahoj, pokud máš první dítě, tak mateřskou musí vyplácet, zpoždění si můžou dovolit až u těch co už mají alespoň jedno dítě 😉

mě ji vyplácí PSSZ 2, první přišla 12.den, druhá 18. den a teď předposlední mi přišla až 25.den....takže jak kdy 😒

broucina
16. zář 2009

Jak píše ojo, chodí to jak kdy....jednou mi přišla 6., pak 10., 11. a dneska je 16. a ještě ji nemám... 🙄

susik77
22. zář 2009

ojo: to je legrace, ze?

ja teda nevim co bych delala ted kdyz mi skoncila RD a nastoupila jsem na MD kdyby mi par mesicu neposlali materskou a mam 2 deti...prave lip by to prezili ti, co maji prvni dite a predtim meli plat...

poupe
25. zář 2009

holky kolik je ted materska?69 procent z hrubeho platu a jsou tam jeste nejake srazky?Dik