Kurz asistenta pedagoga, Ostrava. Máte tip?

martasek
24. bře 2017

Holky help!! Potřebuji co nejrychleji sehnat kurz asistenta pedagoga. Ostrava a okolí. Co jsem zatím našla, je vše plně obsazeno. Pokud máte nějaké tipy, odkazy atd. budu moc ráda. Děkuji 🙂

martinka24
24. bře 2017

Na fcb je stranka Asistent pedagoga nebo Jsme asistenti pedagoga ,tam by mohli vedet, v Plzni je vzdy od zacat.skolniho roku a zkousky v dubnu/kvetnu

martasek
autor
24. bře 2017

@martinka24 děkuji, mrknu

martinal08
25. bře 2017

@martasek Dej mi vědět,co jsi zjistila,jsem taky z Ostravy a celkem by mě to zajímalo.

ditta01
25. bře 2017

Na asistenta ne není třeba VŠ?? Jenom ten kurz?? Nebo to berete jako nějaké doplnění k VŠ ?

martasek
autor
25. bře 2017

@martinal08 stačí maturita a kurz...

ditta01
25. bře 2017

@martasek děkuji ☺

hanulka190
26. bře 2017

Stačí maturita a kurz, právě jsem dokončila kurz v Praze 🙂

ditta01
26. bře 2017

@hanulka190 muzu se zeptat jak kurz probíhal, jak dlouho trval a kolik stál? A může se z něho jít jak do mateřské školky tak na základní školu?? Děkuji☺

pavlinka88
26. bře 2017

Ahoj holky, můžu se zeptat, jakou máte motivaci udělat si tento kurz nebo celkově nějaké osobní zkušenosti? Hodně jsem o něm přemýšlela, že bych si ho ráda udělala, ale odrazuje mě od toho to, že současná vláda odsouhlasila inkluzi, ale ta příští může za rok vše zrušit a tito asistenti již nebudou třeba. Bude mi potom vůbec k něčemu toto vzdělání? A Jako další mě od toho odrazuje fakt, že plat asistenta při celém úvazku je 9,5 tis...

hanulka190
27. bře 2017

@ditta01 Kurz začal 1.10.2016 a končila jsem 4.3. 2017, zkoušky byly za 14 dní po ukončení kurzu,bylo to 13 sobot od 8,30 do 17,30. Platila jsem 9500 kč a jsem asistent pedegoga a pedagog volného času, takže za tyhle peníze mám dva papíry🙂 Ano, můžeš jít jak do MŠ, tak ZŠ, centra volného času, různé volnočasové kluby...Dělala jsem to v Praze na JABOKU a můžu jen a jen doporučit🙂

hanulka190
27. bře 2017

@pavlinka88 Já dělám asistenta od září v ZŠ, jsem spokojená, pro mě bylo důležité to, že mám ještě malé děti, takže si je ráno odvedu do školy a do školky,jdu do práce, pak si je zase vyzvednu, mám prázdniny jako oni, což je fakt super, když nemáš hlídání🙂 Nemyslím si, že by to rušili,ale co my víme...Já jsem tedy spokojená i s penězi, jsme v 8. platové třídě, mám 0,7 úvazku a fakt si nestěžuji🙂

pavlinka88
27. bře 2017

@hanulka190 Děkuji za reakci 🙂 Je pravda, že ty prázdniny jsou hodně velká výhoda 😉

etinka
27. bře 2017

Také dělám asistenta pedagoga od září v ZŠ.Je to práce mnohdy náročná,ale mám handicapovaného syna a tak mi vyhovuje krátký úvazek i finance😉
Musí se to dělat srdcem, jinak to nebude mít výsledky ani na jedné straně. Osobně si myslím,že s přibývajícím počtem dětí s handicapy a problémy ve školách,bude přibývat i počet asistentů....
@pavlinka88, a je třeba zvážit i to,kam se budete hlásit.Podmínkou je maturita plus kurz.Na ZŠ ale asistent například procvičuje s dítětem učivo češtiny v pětce nebo pomáhá šesťákovi s matikou i dalšími předměty a musí to taky zvládnout.Setkala jsem se s paní,co chtěla dělat kurz asistenta pedagoga a myslela si,že ta i-y v učebnici pro páťáka jí dá paní učitelka již doplněná🙂....pak je lepší asistovat spíš v MŠ😉

ditta01
28. bře 2017

@hanulka190 můžu se ještě zeptat jak ještě probíhají závěrečné zkoušky děkuji ☺

hanulka190
28. bře 2017

Já jsem psala závěrečnou práci, měli jsme mít 18 000 znaků- nějakou výchovně vzdělávací aktivitu+obhajoba práce🙂

etinka
28. bře 2017

U nás závěrečná práce min.25stran,projetá programem na plagiátorství,zadané téma a průběžně konzultované s konzultantem práce😔.Protože mám za sebou psaní bakalářské práce na VŠ,troufám si říct,že podmínky naprosto stejné,opravdu byla vyžadována odbornost.Ne každému práce prošla a byla přijata k obhajobě.Některé holky vůbec nevěděly,jak to psát,jak citovat z odborných knih apod.
Plus u zkoušek otázky ze speciální a sociální pedagogiky,klasicky čtvrt hodiny na potítku a pak čtvrt hodiny před tříčlennou komisí😉

luciferka25
12. říj 2017

@hanulka190 Ahoj,můžu se zeptat,kolik je plat v 8.platové třídě?Nebo na kolika kč jsi začínala?Dostala jsi poprvé smlouvu na jak dlouho?Kolik hod. denně?A prázdniny jsou asi taky placené,že?Děkuji za info ;)

etinka
13. říj 2017

@luciferka25,v 8.platové je plat cca 17000 hrubého za plný úvazek.Smlouvy se dávají většinou na rok se zkušební dobou 3měsíce a nejčastěji je úvazek 0,5,tj.4h denně (8,5 tisíce hrubého).Dovolená ve školním roce neexistuje a vybírá se právě na ty prázdniny😉.

hanulka190
14. říj 2017

Já mám 3/4 úvazku, takže kolem 12000 čistého. Smlouvu mám na dobu neurčitou, tedy po dobu dítěte na ZŠ, jsem teď s ní v 6. třídě, takže ještě na necelý 4 roky. Dovolená je v době prázdnin, podzimky, jarní, letní, dostáváš plat normálně🙂