Kurz chůvy. Má někdo? Jak jste se uplatnily?

misicka03
25. bře 2021

Ahojte, máte někdo kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky? Jak jste se s tím uplatnili? A nevadí, že jsem úplně mimo obor? Já chtěla hrozně na učitelku do školky, ale škola byla hodně daleko a rodiče mě nechtěli pustit. Teď toho lituji. Děkuji za odpovědi ☺️

keksik002
25. bře 2021

@misicka03 mimo obor nevadí, muzes pak byt v dětské skupine, ve skolkach, druzinach 🙂

pampeliska1313
25. bře 2021

Vím, že v jedný soukromý školce, kde jsem chvíli byla, tak holky co neměly vzdělání (voš,vš) měly mít aspoň kurz chůvy - přeci jen, přebalovalo se, hlídal se ten denní režim, rozdáváš jídlo, plus program. Jak je to v dalších sektorech - třeba ta družina, nevím, u nás máš buď vysokou, nebo spousty let praxe ( přeci jen ta chůva je myslím něco trochu jinýho) - ale věřím, že někde to půjde - asi bych volila menší školky, třeba ty soukromý. Nicméně, určitě je nějaká možnost dálkového vzdělání, pokud by se Vám nedařilo najít uplatnění. A často mají v nabídkách uplatnění minimální požadavky, tak si to zkuste projet, abyste viděla, jestli je třeba ten kurz požadovanej často a vyplatí se, nebo radši zkusit to dálkový studium. Nebo reagovat jen na to, kde chtějí kurz.🙂