Kurz pro instruktory aerobiku. Co byste mi doporučily?

vilca
4. srp 2009

Ahoj holky,
začala jsem uvažovat o tom, že bych si udělala kurz pro instruktory aerobiku, tak bych se chtěla zeptat těch z vás, které jste ho absolvovaly, co byste mi doporučily - kde jste ho dělaly, jak jste se předem připravovaly, jaké máte zkušenosti, jak takový kurz probíhá, jak probíhají závěrečné zkoušky.
Nejsem totiž zrovna prototyp sportovkyně, ale aerobik mě hrozně baví a myslím, že ho zvládám dobře. Certifikát a zkušenosti z kurzu bych rozhodně měla kde uplatnit. Akorát nevím, jak moc je kurz náročný a jestli jsem schopná ho zvládnout...
Díky za jakékoliv příspěvky 😉

suki
4. srp 2009

Ahoj vilco 🙂 Já mám kurz pro instruktorku a aerobik předcvičuju dlouho. Rozhodně ti doporočuju Brno BlueGym, protože tam to vede hlavně Lenka Velínská, Lída Ryšavá a Roman Ondrášek a máš jistotu kvalitního kurzu. Mrkni na www.bluegym.cz...tam najdeš, kdy budou kurzy, cenu a vše kolem. Pokud cvičíš aerobik, tak se neboj, kurz určitě zvládneš. Je to fakt super 😀 🙂

berenika39
4. srp 2009

ahoj, jsi z brna, tak ti praha asi moc nepomůže, ale s námi v kursu byly holky z celé čr.

mám certifikát z Asociace sport pro všechny, mají různé formy kursů, dělala jsem (před pár lety -ale mají to pořád podobně) víkendový + konzultace a závěrečné zkoušky. Určo do toho jdi, nemusíš být předem profík, to tam z tebe udělají 😀 😀 . Praxe je zábava, střídali se tam různí profi instruktoři, teorii nás učili taky odborníci -na zdravou výživu, tělovědu 😀 ...bylo to moc zajímavý a nelituju. Pokud bys měla hlídání a pár víkendů chut si odpočinout, zkus to tady.

http://www.caspv.cz/action.php?type=1&activity=9

vilca
autor
4. srp 2009

Holky, děkuju, uvažuju o Blue Gymu. Jak probíhají ty závěrečné zkoušky? 😅

suki
4. srp 2009

Já jsem si to taky právě dělala u Asociace sportu pro všechny...je to i v Brně asi tak před deseti lety a teda aspoň v Brně úroveň nula...musela jsem se to pak celkem dost učit všechno sama ... u nich už bych do toho fakt nešla 😝 Vilca, pokud jsi z Brna, tak Bluegym 100% doporučuju 😀 Ručím za kvalitu, protože tam i předcvičuju a vím, jak ty kurzy probíhájí. Je to na vysoké úrovni a máš jistotu, že odejdeš s tím, že něco umíš 😉
Zkoušky jsou z anatomie...to se tam všechno probírá a pak si musíš vymyslet nějakou tu sestavičku, ale to se tam všechno dovíš, neboj 😉 🙂 Názvosloví znáš z hodin a nějaký ty znaky rukama jsou taky v pohodě 😀

vilca
autor
4. srp 2009

Už jsem psala mailík té paní Ryšavé a prý už je podzimní kurz obsazený, což mě docela mrzí... Ale mohla bych být náhradnicí... Tak to ještě proberu doma a uvidím... Každopádně se tam vypravím aspoň si zacvičit 😵

suki
4. srp 2009

jasně vyprav se, třeba se tam potkáme 😀

vilca
autor
5. srp 2009

ok, budu se těšit 😀

suki
6. srp 2009

předcvičovat je beztak super 😵 Děláš, co tě baví...vymyslíš si to podle sebe a ještě za to dostaneš prašulky 😀 😀 😀 😀 😀 což je teda samozřejmě jen třešinka na dortu 😀 , ale potěší 😀 🙂

sisstin
6. srp 2009

holky..můžu se zeptat, v jaké výši se ty platy pohybují? Asi spíš nic moc že 😔 já jednu dobu uvažovala, že bych si ten kurz udělala..ale prej se tim živit nedá 😕

suki
6. srp 2009

Aho sisstin 😉 Záleží na tom, kde cvičíš, kolik tam chodí lidí a jestli ti to jde 😀 aspoň trošku...Živit se tím taky dá, ale to už se potom musíš angažovat víc, protože, kdyby sis měla vydělávat jen cvičením,tak bys musela cvičit 5 dní v týdnu aspoň 5 hodin denně, což je masakr,ale jako přivýdělek super 😵 Ale třeba taková Lenka Velínská se tím živí, ale to je šikulka a velkej profík...cvičí na kongresech, pořádá školení a různé akce, takže to so potom dá. Ale zase musí třeba jezdit na kongresy i do jiných zemí, aby se inspirovala a měla zase motivaci cvičit a učit něco nového. Ale dá se to, když člověk chce, tak to jde... Zas na druhou stranu, pokud chodíš cvičit, není lepší mít kurz, zacvičit si a ještě za to dostat penízky, než jít cvičit a peníze vysolit? 😀 😀 😀 Já bych chodila cvičit určitě i bez kurzu, takhle jdu, chodím pravidelně, protože musím, těžko se na něco vymluvím, když se mi nechce, musím tam a baví mě to, takže super 😵

suki
6. srp 2009

Jinak teda, je to různý s těma platama, záleží fakt na fitku....asi takhle...pod 180 na hodinu bych nešla 😉 Nekde ti dají 100 a někde třeba 250 za hodinu i třeba víc, ale to už musí být 🙂

vilca
autor
12. kvě 2012

Ahoj 🙂 Kurz instruktorky aerobiku jsem zvládla, pak jsem podruhé otěhotněla, ale teď předcvičuju a strašně mě to baví. Jenže spíš zaskakuju za mateřskou, takže přemýšlím, co od příštího školního roku. Napadlo mě, že bych mohla vzít nějaké hodiny tady ve vedlejší vesnici, ale nějak nevím, co k tomu potřebuju. Tady teď cvičím jakoby pod oddílem aerobiku Baníku Zbýšov, takže penízky vyúčtuju a oni mě platí. Jenže nevím, co mám zařídit, abych mohla rozjet svůj aerobik. Musím mít živnostenský list? 😕

terreeez
3. zář 2013

Ahoj holky,sháním info o licenci na instruktora a narazila jsem na vaši konverzaci.Chtěla bych se teda zeptat,jestli je to náročný nebo jestli to zvládnu-aerobic dělám už hodně let,ale poslední roky jsem přestala,jenže mi to fakt chybí a je to asi jedinej sport,ke kterýmu mě to pořád táhne🙂. Jen se bojím abych si nezaplatila kurz a pak ho třeba nezvládla,když jsem ted z toho na par let vysla..co myslíte?