Léčba neplodnosti a absence v zaměstnání. Jak to řešíte?

hope123
6. únor 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak řešíte časté absence v zaměstnání, které s sebou léčba neplodnosti přináší. Učím ve škole, nemohu si tedy pracovní dobu upravovat dle svého. Všechna lékařská vyšetření a úkony se snažím plánovat na odpoledne, ale ne vždy je to možné a mně činí problémy opakovaně se omlouvat a ze zaměstnání odcházet. Sdělili jste vedení pravý důvod svých absencí nebo ne? Děkuji za reakce.

crca
6. únor 2012

Tak já nedělala ve škole,ale normálně ve fabrice,ale řekla jsem to hned od prvopočátku,nakonec jsme tam jezdili 5 let takže těch absencí bylo opravdu nespočet,ale musím říct,že mě celý podnik držel palce,neměla jsem problém brát si neschopenku,propustku i když jich bylo hodně,někdy i 3x v týdnu,vzhledem k tomu,že jsem to měla 60km,takže to bylo na celý den tudíž sice propustka,ale ani jsem se ten den nevracela do práce 😅 vycházeli mě vstříct-samozřejmě,že jsem to pokud to šlo domlouvala tak aby mě to nezasahovalo do směn-dělala jsem na dvě směny,ale většinou to nevycházelo 😀 Někdy jsem si třeba brala i dovču,ale jinak u mě teda mají všichni za 1 s jakým přístupem mě vycházelo vedení 😉 Bohužel(bohudík),když už jsem konečně otěhotněla,tak za dva měsíce se firma zrušila ☹ Teď mám sice děti,ale práci žádnou,v dubnu jim budou tři,ale stojí to za to 😉 Držím palečky ať to výjde co nejdřív 😉

twininky
6. únor 2012

Nikdy jsem nesdělovala info takového typu, Jsou lidé různí a né vždy plně chápaví...ne že by jim to nemuselo být jedno,ale bála jsem se pomluv, né od vedení, ale od těch ostatních, kteří se to stejně vždycky nějak dozvědí... 😒 Nebála bych se kvůli sobě...ale když se třeba zadaří, bála bych se že se to dostane k mým dětem, které by tím trpěli ze všeho nejvíc, a myslím, že je zbytečné aztěžovat dětem hlavinky takovými věcmi..Je to můj názor...a je mi jasný, že tay s tím nebude většina souhlasit, ale já jsem pro tajnění,kvůli svým dětem, které bych chtěla ušetřit budoucích problémů, spolužáci a jejich vrstevníci bývají občas zlí, a jejich rodiče by si mohly spoustu takových věcí doma vyprávět..... 🙂

lukza
6. únor 2012

já to taky řekla na rovinu šla sem za šéfem a vše mu řekla a on mě vyšel vždy stříc aji když mě nebylo dobře tak hned sem měla jít domu odpočívat ale muj šéf nikdy nemohly s manželkou mít děti má adoptované takže mě v tom moc podporoval a taky viděl na propustce razítko s CARU ale né každý je takovej takže na to bacha.A když sem otěhotněla nakonec přirozeně tak hned mě poslal domu a dal dovolenou než mě vystavili neschopenku🙂)

kuc
7. únor 2012

Ahoj já to tehdy ( před 12 lety ) řekla v zaměstnání na rovinu a všichni mi fandili, dojížděla jsem do Caru cca 200 km. A ani potom jsem se tím nikdy netajila že je syn po IVF( ale také jsem se tím samozdřejmě nechlubila)
Našemu synovi jsme asi v 1 třídě řekli že byl počat trochu jinak aby se to dozvěděl od nás, a nikdy s tím nebyly problémy jen když v přírodovědě brali vznik života a paní učitelka vykládala že k oplodnění dojde splynutím vajíčka a spermie v těle matky náš syn se přihlásil a pověděl že je to někdy i jinak a k oplodnění může dojít i mimo tělo za pomoci lékařů. Paní učitelka ( starší důchodkyně ) si stěžovala Jakubovo třídní že co tomu dítěti povídáme že si myslí že to není vhodné. Při rozhovoru s třídní učitelkou vyplynulo že ona je na tom vlastně stejně jelikož její syn je také z IVF a dokonce jezdila do stejného Caru jen o dva roky později.Společně jsme se zasmáli že ještě v dnešní době jsou lidé kterým toto připadá nenormální. Takže je na každém jak se k tomu postaví a co pustí do světa a co ne.

pupidu
7. únor 2012

Ahoj, tak já jsem byla na podzim na operaci a hned po ní jsem řekla zaměstnavateli, že to nedopadlo dobře a bude to vyžadovat další léčbu. Nevyjádřil se. No a teď jsem dostala lázně a on mě vyhodil, protože jsem prý chodila často k doktorovi a po lázních určitě otěhotním a půjdu na rizikový... 😠 Žádný pochopení, tvrdej kapitalismus za každou cenu.... ☹

lucccy
7. únor 2012

měla jsem naštěstí dost dovolené, takže jsem to řešila takhle nebo výmluvami, že jedu ještě ráno s autem do servisu atd., ale pokud učíš, tak to máš samozřejmě těžší než si jen odskočit z kanceláře 😒 záleží vždy na přístupu vedení... držím palce 😉

kamilka42
7. únor 2012

Ahoj, mám bohužel stejnou zkušenost jako pupidu☹ Poslední den v práci před odjezdem do lázní a dostala jsem výpověď. Na pochopení a nějakou podporu se v dnešní době nehraje...

consti
7. únor 2012

Také jsem to řekla šéfovi na rovinu a mám štěstí, že on sám má děti z IVF 😉 . Takže to chápe, dokonce to se mnou probírá, doporučuje doktory atd. 😀 😉 Ale zatím mám absence jen kvůli rehabilitacím (cvičím Mojžíšovku) a na IVF nebo spíš IUI se chystáme až na podzim. Druhá věc je ta, že jsem v roce 2010 prodělala dvě operace a po nich dlouhou neschopenku a sice mě nevyhodil, ale přesunul mě na jinou pozici...Trochu mě to mrzelo, ale na druhou stranu jsem tu spokojená a mám mnohem míň stresů 😉. Takže vše zlé je k něčemu dobré 😎 . Jestli to říct nebo neříct fakt nevím, záleží asi i na vztazích s nadřízeným 😉 .