Lze mít zároveň 2 pracovní smlouvy na plný úvazek?

kacab
28. kvě 2012

Prosím o radu... v září bych se měla vrátit do původního zaměstnání, kde mi drží místo.. je to hezká práce a moc fajn lidi, ale firmě se moc nedaří a mají pro mě jen 6ti hodinový úvazek a k tomu dojíždění vlakem... a tak jsem jen tak brouzdala na internetu a našla pracovní místo v našem městě - rovnou volné, 10min od domu a o 4tis vyšší plat... Hlídání bych měla, takže ideální stav... jen mě vrtá hlavou - jestli nejdříve musím dát výpověď v původním zaměstnání, abych v novém mohla podepsat novou smlouvu..? upřímně mi jde o to.. že nevím do čeho jdu, mezi jaké lidi a chtěla jsem si nechat zadní vrátka... že bych tam nastoupila a pokud by tam byl nějaký zásadní problém, v srpnu bych skončila a pokorně se vrátila na své poklidné byť méně placené místo kde semnou zatím od září počítají...... já bych totiž ani moc nechtěla, aby šéfová z mé současné práce vůbec věděla, že už zkouším pracovat někde jinde... prostě mi jde jednoduše řečeno o ta zadní vrátka....

j.a.n.i
28. kvě 2012

@kacab Pokud nebudeš v nové práci dělat to co je oborem činnosti tvého původního zaměstnavatele, tak to vědět nemusí a můžeš mít klidně 2 smlouvy.

ia.
28. kvě 2012

@j.a.n.i to mě taky zajímá... a kdo za mě bude platit zdravotní a sociální, oba?

kacab
autor
28. kvě 2012

tak já budu do 25září oficielně na mateřské a přitom si můžu už normálně vydělávat ne?právě se mi to líbí, že za ty 3měsíce trochu spravím tragický rodinný rozpočet.... předpokládám, že mi dají 3měsíční zkušebku, což akorát výjde, že se koncem prázdnin definitivně rozhodnu jestli tam zůstanu nebo odejdu a vrátím se do původního zaměstnání.. říkám si že za zkoušku to stojí....

@j.a.n.i děkuju je to právě úplně jiný obor, s tím není problém....

danaruj
28. kvě 2012

@kacab teoreticky by to šlo, ale pouze v případě, že by ses nakonec chtěla vrátit. Pokud ne, zapomínáš na výpovědní lhůtu..
nevím ale, jak je to s nárokem na rodičovský příspěvek, když pracuješ, to snad někdo zodpoví..

kacab
autor
28. kvě 2012

@danaruj o výpovědní lhůtě nemusí být řeč.. ona mě bere zpět jen z kamarádství, ale kdyby se mě "zbavila" bude ráda že ušetří plat... sama majitelka je už důchodkyně a žije jen z důchodu, protože firmička momentálně vydělá sotva na zaměstnance,kterých je tam více než práce.. pokud řeknu že nenastoupím, aspoň ušetří můj plat.... drží to jen z hrdosti... ono je to uživí, ale ne 6zaměstnanců jako dříve, ale třeba jen 2....

danaruj
28. kvě 2012

@kacab ajo, tak to jo 🙂

prochi
28. kvě 2012

@kacab já to tak taky chtěla původně udělat. Měla jsem se vracet na konci června do původní práce. Ale už od ledna jsem věděla, že mě zpět nebudou na stoprocent chtít, i když to neřekli na rovinu, jen čekali na to, že si najdu sama něco jinýho a výpověď podám pak já, čímž by ušetřili na odstupném. Nakonec se mi podařilo práci najít, ale v nové na mě tlačili kvůli zápočťáku, že jsem to stejně musela v bývalé ukončit co nejdřív. Ale nakonec to dopadlo i tak super, s bývalým šéfem jsme se dohodli na Dohodě a ještě jsem dostala "na cestu" část odstupnýho 🙂

kacab
autor
28. kvě 2012

@prochi oni se to pak teda dozví kvůli tomu zápočtovému listu? a kdy s tím začal být problém?

j.a.n.i
28. kvě 2012

@kacab Po mě třeba nikdy nikdo zápočťák nechtěl, vlastně ani nevím jak vypadá a to nejsem ve svém prvním zaměstnání.

j.a.n.i
28. kvě 2012

@ia. Pokud si v jenom na RD, tak za tebe nic neplatí, pokud bys měla příjem z obou, tak se odvádí z obou smluv.

prochi
29. kvě 2012

@kacab já právě nevím, jestli je to standartní postup, ale zrovna na mě tlačili hned od prvního dne nástupu, že chtějí zápočťák z býv. práce. Přitom věděli, že jsem ještě na RD, i jsem to novýmu šéfovi říkala, že to nechci ještě v bývalé ukončovat. No ale hádej se s níma, jsem šťastná, že jsem tu práci získala, tak jsem neremcala 🙂

j.a.n.i
29. kvě 2012

@prochi Já právě nevím, jak to se zápočťákem vlastně je a ani nevím, na základě jakého zákona jim ho má člověk dávat... takže tady mám opravdu jen vlastní zkušenost, že jsem ho nedávala a ani nevím, kde ho mám... předpokládám, že jsem ho v minulém zaměstnání dostala, protože to byla velká firma a tohle tam fungovalo, ale tím, že ho nikdo nechtěl, tak jsem ho ani nehledala.

massy
16. bře 2015

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda-li je možné mít 2 pracovní smlouvy na plný úvazek a to jednu v ČR a druhou v Turecku?
A jak je to pak s daňovým přiznáním?