Má manžel nárok na placené volno kvůli pohřbu babičky?

maleva
20. říj 2012

Ahoj! V pátek zemřela manželovo babička. Mám nárok na placené volno při účasti na pohřbu? V případě, že ano, jak to zařídit, abych to volno měla zaplacené?

marecek4
20. říj 2012

doneseš parte a pak pak potvrzenou propustku z kanceláře pohřebního ústavu-jestli bude pohřeb v kostele tak nevím a nárok máš tuším jen na jeden den-nebyl to Tvůj přímý rodinný příslušník

j.a.n.i
21. říj 2012

Ano, máš nárok na placené volno na účast na pohřeb, ale nikoliv automaticky na celý den, ale pouze na dobu nezbytně nutnou, nejvýše 1 den.

pettule
21. říj 2012

Nárok máš přesně tak jak píše j.a.n.i. Ale hodně a hodně moc záleží na tvém zaměstnavateli. Mě když umřela babička, tak jsem v práci neměla sebemenší problém dostala jsem celý den. Můj bratr se tak strašně moc dohadoval na personálním, kde mu tvrdili, že si musí vzít dovolenou, že místo toho, aby se dohadoval, tak si opravdu raději dovolenou vzal.

zvaskova
21. říj 2012

Ahoj, jj záleží na zaměstnavateli, já jsem na svého dědu dostala celý den placeného volna, jen mzdovka chtěla parte.

zamilovanadonej
21. říj 2012

Tohle najdeš v zákoníku práce. To nejsou otázky na MK. Normálně si musíš zajít za účetní (vedoucí, nebo s kým to budeš vyřizovat) a prokázat že pohřeb opravdu bude (parte). Je to normální paragraf, a v tomhle ti musí zaměstnavatel poradit a vyjít vstříc.

maminkazelvinka
21. říj 2012

@zamilovanadonej nebylo by lepší neodpovídat než "chytře" posuzovat co sem patří a co né?Takovouhle odpověd od tebe nevidím poprvé a nikdo tě přece nenutí odpovídat na otázky ,které se ti nelíbí ,né?! Některé uživatelky rády poradí i s věcmi z jiného soudku než mateřství a podobně a asi je to neobtěžuje,jinak by se na to vybodly 😉
jinak souhlasím s j.a.n.i,mě to bylo podáno podobně🙂

pindulka
21. říj 2012

Já si taky myslím že to není otázka na koníka. Někdy se tu lidi ptají na takové hovadiny, že zůstává rozum stát. Na netu je spoustu diskuzí na tohle téma. A navíc, proč to řešit na netu, když se stačí v práci zeptat???? To je o tom, že lidi řeší na netu každý prd a nežijí normální život.

naomi6
22. říj 2012

A proč by se na to nemohla zeptat? Vždyť si rády poradíme s čímkoli...... Též souhlasím s j.a.n.i.

maudn
22. říj 2012

ano, pokud je to úmrtí v rodině

stoupicka9
22. říj 2012

@pindulka Jenže v nějaké práci ti to upřímně neřeknou. Radši ti řeknou že nárok nemáš a ať si vybereš dovolenou. Vím to z vlastní zkušenosti tak je lepší se zeptat někoho kdo to ví nebo to zná a nechat si poradit a pak jít do práce s hotovou věcí. Souhlasím s maminkazelvinka. Když tě to nezajímá a otravuje tak to nečti a neodepisuj.

kolibricek36
24. říj 2016

Holky, taky resim problem., me zemrela babicka, ale manzel nedostane volno na den pohrbu. Nu
tno podotknout ze pohreb je v jinem meste a ha jsem