Mám jako učitelka nárok na mateřskou dříve?

mili84
30. zář 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli jako učitelka mám nárok na mateřskou dovolenou nějak dříve - učím na prvním i na druhým stupni (těhu teda zatím nejsem) a přeci jenom děti jsou divoký...Třeba kdybych pak doktorovi řekla, že se bojím, že mě někdo strčí nebo tak..Naše bývala učitelka (ještě na gymplu) vím, že dostala rizikovku, protože dojížděla do školy každý den autem a ještě byla učitelka..Tak jak to řešíte vy, ostatná učitelky, nebo poraďte i neučitelky🙂 A když máte rizikovku, tak to jako musíte být doma a máte jenom vycházky, nebo jak je to? díky!

naomi6
9. říj 2014

@jimmy1 Děkuji, snad to zvládneme. Bojím se i toho, že děti budou nemocné a já budu často muset chybět, což ve škole nikdo nemá rád - suplování že? Asi bude muset taky hodně pomáhat manžel. Uvidíme. A máte ve škole pevnou pracovní dobu, nebo můžete chodit, když odučíte?

nupta
14. pro 2015

@liss_durman Už je to dva roky, co jsi psala do této diskuze.... Mohla bys mi, prosím, napsat, jak jsi to řešila s nemocnými žáky?
Já jsem 7+1 a byla jsem týden na neschopence (nachlazení a následně se z toho vyklubala angína - však taky chyběla třetina jedné třídy). Mám půl úvazku skupinové výuky a půl individu a s "hrůzou" vzpomínám, když mi rodiče vodili své žáky s neštovicemi (že prý se už doma nudí...) - a to byli aspoň Ti slušní, kteří mi to sdělili (puntíky na žácích běžně nehledám). Tehdá jsem ještě těhotná nebyla, ale teď bych je asi slušně vyhodila....? Nedávno mi přišel jeden žák na hodinu, ač týž den nebyl v ZŠ kvůli nemoci...