Mám na RD nárok na 5 platů a 2měsíční výpovědní lhůtu?

andilekanitka
5. lis 2012

Ahoj, mám ,,asi,, problém se zaměstnavatelem, dostala jsem k podpisu dohodu o ukončení prac.poměru k 30.11.2012 + 4 platy a 50% 13. platu...ale jsem na RD....tak si vzpomněli, že nárok na 13.plat nemám a že mi dají podle zákona jen 3 platy a že to mám přijít podepsat....ale nemám náhodou ze zákona nárok na 5 platů pokud není 2 měsíční výpovědní lhůta...nevím jestli to platí i pokud jsem na RD....pokud bych měla opravdu jen nárok na 3 platy a už mám podespanou dohodu s výše uvedeným vyrovnáním mohou to dát k soudu, že jim nechci podepsat jen tu dohodu na kterou je ze zákona nárok (ty 3 platy) ? Neměl jste někdo něco podobného? Díky
Mimo jiné ostatní zaměstnanci dostanou 4 platy +ten 13.plat + plat za listopad ikdyž nebudou chodit do práce...

ivcacekb
5. lis 2012

@andilekanitka dohoda je od slova dohodnouti...., pokud s tím nesouhlasíš, nepodepisuj 😉, pokud ti ale zaměstnavatel nabízí alespoň tuto možnost, někdy je lepší mít aspoň něco než nic.....

andilekanitka
autor
5. lis 2012

@ivcacekb já už podepsala ty 4 platy a 50% 13.platu....... a oni ted po mě chtějí at podepíšu novou dohodu jen ty 3 platy...že se prý spletli ☹

ivcacekb
5. lis 2012

@andilekanitka tak to bych nejspíš nepodepsala, kdyby se začali bránit, tak by buď musela být Dohoda nějakým způsobem neplatná-a někdy stačí fakt málo, pokud má však všechny náležitosti správně, tak by podle mě musei prokázat, že třeba Dohodu podepsali pod nátlakem apod., což je nesmysl, když ti ji dali podepsat oni, ale víc ti bohužel neporadím.

j.a.n.i
5. lis 2012

@andilekanitka Tak pokud už máš jednu dohodu podepsanou a máš ji v ruce, tak se na ně vybodni 😉 nejsi povinna podepisovat nic jiného a hlavně to co je uvedeno v dohodě se neřídí žádným zákonem, ale pouze dohodou obou subjektů, v normálních mezích samozřejmě.

andilekanitka
autor
5. lis 2012

@j.a.n.i no já nevím aby to pak nechtěli řešit nějak soudně třeba, sice je to dohoda ale mají tam napsaný nějaký bla bla že když z povahy nebo okolností dohody nebo jejich ustanovení vyplyne že byly prostě špatně tak se upraví aby odpovídaly původním záměrům smluvních stran....no a oni můžou říct že původní záměr byl mi dát jen ty 3 platy....

j.a.n.i
5. lis 2012

@andilekanitka Říkat mohou co chtějí, já bych to prostě žádnou další, pro mě méně výhodnou nepodepsala a tečka, a nevím, co by na tom chtěli řešit soudně, ty máš podepsanou dohodu a její případnou neplatnost by museli dokazovat oni...

verbalinka
6. lis 2012

@andilekanitka souhlas s @j.a.n.i - jejich chyba, jejich problem. A jen zamysleni, jaky je rozdil mezi zamestnancem a tebou? Kdyby ti dali jen 3 platy, tak bys ty mohla vymahat, co dostali ostatni. Taky jsi jejich zamestnanec, taky jsi urcite poctive pracovala a to, ze jsi zrovna na RD neznamena, ze mas mensi naroky 😉 Byt tebou neresim. Podekuju a sbohem 🙂

j.a.n.i
6. lis 2012

@verbalinka No, pokud by tu dohodu podepsala, tak už by taky nemohla vymáhat, co dostali ostatní... ale takhle souhlas.

kasyma
19. lis 2012

Holky poraďte co byste udělali na mém místě 1. požadovat po zaměstnavateli 2 měsíční výpověď + 3 odstupné platy nebo za 2. 4 odstupné platy a dohodu Mám pravdu když říkám,že ÚP by mi v případě první varianty počítal podporu z té 2 měsíční výpovědi...zítra mě čeká schůzka se zaměstnavatelem se moc těšim 😒

j.a.n.i
19. lis 2012

@kasyma Ano, pokud do práce na ty 2 měsíce nastoupíš, tak by se to počítalo z platu, při dohodě ke konci RD to bude ta minimální podpora. Jinak já bych chtěla na cca týden nastoupit a pak dohodu se 4 platy.

kasyma
19. lis 2012

@j.a.n.i a to by mi pro tu vyšší podporu stačilo nastoupit jen na těch 10 dní?

j.a.n.i
19. lis 2012

@kasyma Jojo, stačilo 🙂