Mam nárok na čerpání dovolené, když jdu z RD na MD?

susik77
26. led 2009

Ahoj, nevite mi poradit, jestli mam narok na cerpani dovolene kdyz nastpuji z 2 -lete MD primo na druhou MD? Cetla jsem, ze MD se bere jako vykon prace a ze pocas MD mam narok na dovolenou, nevim, jestli na tom neco je...

vojtisek2007
26. led 2009

susuik - PPM (mateřská) se bere jako výkon práce za tu ti náleží dovolená, ale za RD ne

susik77
autor
26. led 2009

to znamena, ze bych mela narok jenom kdybych nastupovala na MD primo ze zamestnani?

susik77
autor
26. led 2009

Nasla jsem totiz na netu clanek z nej. poradny, ze to jde...ale nevim, jestli se nezmenili zakony-nebo jsem to spatne pochopila... http://www.penize.cz/18863-i-zena-na-materske-m...

mikca
26. led 2009

ja nastupovala na druhou materskou rovnou z prvni a narok na dovcu jsem mela..po druhe PPM jsem si ji vybrala soucasne s rodicakenm v jeden mesic...

vojtisek2007
26. led 2009

mikca - jo,ale ty jsi tu dovolenou měla za tu druhou PPM, ale susik píše, že přestupuje z RD na RD - teda aspoň takj sem to pochopila já....když by neměla druhou PPM, tak nárok na mateřskou nemá, když s druhým nastoupí 6-8týdnů před porodem na PPM a pak na rodičák po těch 28týdnech, tak za těch půl roku nárok na dovolenou je 😉

kacka.va
26. led 2009

MD se bere jako výkon práce, ale 2letá rodičovská už ne, takže podle mě nárok na dovolenou nemáš a budeš ho mít až budeš přecházet z druhé mateřské na rodičovskou, potom budeš mít dovolenou, která ti vznikla za dobu druhé mateřské

mikca
27. led 2009

vojtisek ja to pochopila tak, za nastupuje z rodicaku na druhou PPM neboli MD..tak ted jsem z toho jelen...no mozna by chtelo upresnit pojmy susik..prestupujes z RD na MD a nebo z RD na RD..je rozdil mezi materskou a rodicovskou 🙂

vojtisek2007
27. led 2009

no tak až susík upřesní na co nastupuje, tak to bude hned jasný.... 😀 😀 😀

susik77
autor
27. led 2009

ahoj, blbe jsem se vyjadrila 😎 samozrejme, nastupuji primo z 2-lete rodicovske na MD a pote na RD 😉

susik77
autor
27. led 2009

ja jsem myslela, ze to je samozrejme, nastup na MD je povinny, ne? 😕

susik77
autor
27. led 2009

a kolik dni bych mela dostat? zrejme polovinu toho, co bych mela kdybych pracovala cely rok, je to tak?

kacka.va
27. led 2009

jenže někdo na MD nemá nárok, když byl třeba předtím na pracáku. dostaneš adekvátní část dovolené za dobu, co budeš na MD.

susik77
autor
27. led 2009

aha...ale kdybych byla na pracaku, tak mi nedovoli tu RD na dva roky 😉 tam musis mit vecsi denni vymerovaci zaklad 🙂