Mám nárok na mateřskou? Odpracován půlrok, 2 měsíce PN

ness21
16. led 2014

Holky promiňte vim že je to tu už milionkrát, ale chci se zeptat. Dne 21.5.2013 jsem odmaturovala a hned 22.5.2013 nastoupila do práce od 19.11.2013 jsem na neschopence, ale jsem stále zaměstnaná. Takže bych měla nárok na mateřskou mít normálně ne ??
Děkuju moc začínám plašit, popřípadě kam se jít zeptat

anulilinkaaa
16. led 2014

@ness21 Nárok na MD máš pokud jsi zaměstnaná a zároveň v době nástupu na MD, musíš mít odpracováno alespoň 270 dnů za poslední 2 roky. Což zřejmě nesplňuješ, takže máš nárok na rodičovský příspěvěk.
Tady je odkaz, kde se dozvíš víc: http://www.finance.cz/duchody-a-davky/socialni-...

ness21
autor
16. led 2014

@anulilinkaaa jenze ono pokud uspesne ukoncis vzdelani a hned nastoupis do prace tak ten narok asi mas co sem cetla pac secti to tam zapocitava i za dobu vzdelani. teda myslim a v praci rikali normalne tim ze sem stale zsmestnana narok mam .. tak sem z toho jelen

anulilinkaaa
16. led 2014

@ness21 Nárok máš, ale musíš mít něco odpracované, to mi tvrdili na sociálce. Ono by bylo asi nejlepší zajít si na sociálku se tam osobně zeptat.

j.a.n.i
16. led 2014

@ness21 Nárok máš 🙂 akorát nevím přesný termín porodu, tak ti neřeknu, jestli máš těch 270 dní jen ze zaměstnání nebo zda se ti bude započítávat škola, protože pak budeš muset možná to úspěšné ukončení studia doložit na OSSZ.

ness21
autor
16. led 2014

@j.a.n.i 12.4. termin to pujde o dolozeni maturitnihobvysvedceni ze

j.a.n.i
16. led 2014

@ness21 Takže to máš těch 270 dní i bez započítání školy, akorát musíš jít na mateřskou až 6 týdnů před TP 🙂

ness21
autor
16. led 2014

@j.a.n.i a nevadi ze jsem od 19.11 na neschopence ? a kdybych sla 8 tydnu tak nemam narok ? ja chtela stejne az od 1.3 coz je 6 tydnu ale jen se ptam

j.a.n.i
16. led 2014

@ness21 Ne, neschopenka nevadí, podstatné je trvání pracovního poměru 🙂 A kdybys šla 8 týdnů před, tak už bys těch 270 dní neměla jen ze zaměstnání a musela bys dokládat tu maturitu, což je zbytečná starost.

ness21
autor
17. led 2014

@j.a.n.i tak to je super dekuju ja furt nekde neco cetla ale moc sem tomu nerozumela. moc si mi pomohla dekuju