Mám nárok na mateřskou po výpovědi během zkušební doby?

rennie111
27. led 2017

Dobrý den,

chci se zeptat, zda budu mít nárok na mateřkou.
Platila jsem si sociální a zdravotní xlet. Od listopadu jsem vedena na úřadu práce. To že jsem těhotná jsem zjistila v lednu, takže se na mě nevztahuje ochranná lhůta. Pokud bych nyní z úřadu práce někam nastoupila jako těhotná a během zkušební doby nastoupila na neschopenku, má nárok mě zaměstnavatel vyhodit? A pokud ano, běží mi dál neschopenka a mám nárok na mateřskou? Děkuji.

xpila
27. led 2017

@rennie111 Ano, zaměstnavatel tě může po 14 dnech trvání neschopenky vyhodit. V tom případě bys sice pokračovala v neschopence, ale pravděpodobně neměla nárok na mateřskou - záleží na konkrétních datech, jak by ti to vyšlo.

rennie111
autor
27. led 2017

Děkuji za odpověď.
Nevztahovalo by se pak na to těch 180 dní? ochranné lhůty?

tulikiss
27. led 2017

@rennie111 jak uz bylo psano predemnou, po 14 dnech na neschopence muze ukoncit prac. pomer ve zkusebni dobe. Ta ochranna lhuta je max 180 dni, ale nesmi byt delsi nez je delka trvani pracovniho pomeru. V tomto pripade pokud by te vyhodil po 14 dnech by byla 14 dni.

daisy07
19. únor 2017

@tulikiss ahoj pokud bych presla z jedne prace hned do druhe a v te zkusebce by me kvuli neschopnosti vyhodili,tak je to taky jen dle dnu v novem zamestnani?

xpila
19. únor 2017

@daisy07 Počítá se to z toho zaměstnání, ve kterém jsi otěhotněla. Po dobu nového zaměstnání se ochranná lhůta zastaví a začne běžet až zas po jeho skončení.