Mám nárok na mateřskou? Počítá se PN?

monika76301
25. dub 2018

Ahojky holky... Prosím o radu jsem těhotná a potřebuji se zeptat ohledně nároku na mateřskou... Zaměstnaná jsem od září 2016 pracovala jsem do července 2017 poté jsem po úrazu na nemocenské... Nyní jsem. Otěhotněla a zajímá mě zda budu mít nárok na mateřskou? Do zaměstnání už se do porodu nevrátím jelikož má pracovní pozice je nevhodná pro těhotné a všechny tehulky ihned po zjištění tehu odchází na
PN na ossz mi pan říkal že nemocenská i když může trvat jen rok se mi bude prodlužovat co 3 měsíce před komisi ale to prý v těhotenství není problém. Pocita se tedy má PN do oddělanych dnů 270? Smlouvu mám na dobu neurčitou děkuji

lenoulinkaa
25. dub 2018

@monika76301 ano pracovní neschopnost se tam počítá

monika76301
autor
25. dub 2018

Takže nárok na mateřskou mám?

lachtanice86
25. dub 2018

@monika76301 pokud ti stále běží pracovní poměr a za poslední 2roky před nástupem na ppm si odpracovala 270dnu tak máš nárok na ppm

lachtanice86
25. dub 2018

@monika76301 a ještě detail. Ossz není povinna ti neschopnost prodloužit po uplynutí 380dnu

lachtanice86
25. dub 2018

@monika76301 jestliže je tvá pozice nevhodná pro těhotná ze zákona tak se nech preradit na jinou práci .

monika76301
autor
25. dub 2018

@lachtanice86 ale ve firme není jiná pozice kde bych jako těhotná mohla dělat... Není povinná to vím ale v případě těhotenství je to běžné

lachtanice86
25. dub 2018

@monika76301 pokud není vhodná pozice a lékař určí, že tvá práce je nevhodná pro těhotné. Těch prací tolik není, tak máš právo zůstat doma za plný plat na náklady zaměstnavatele. Není to běžné. Musíš na posudek k lékaři na ossz a je pouze na něm jak tvůj stav posoudí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru