Mám nárok na mateřskou? Podepsala jsem výpověď

dracekmracek
3. zář 2009

Ahoj holky,chtěla jsem se s někým poradit,mám nárok na mateřskou?V lednu ještě jako zaměstnaná jsem bojovala v nemocnici o život,operace a samozřejmě neschopenka.Přišel tam za mnou šéf a já tušila to nejhorší.mávala mi před očima papírem abych mu podepsala dohodu o ukončení,že dostanu velké odměny a pod....
Neschopenka mi je normálně vyplácena skoro srovnatelná s platem protože jsem byla v ochranné době.Ale jak to budu mít když z neschopenky na tu mateřskou nastoupím?

tesinka
3. zář 2009

Kačko, já teda nevím, jak by to bylo s tou mateřskou, ale zašla bych se za nějakým právníkem poradit, protože si myslím, že výpověď je neplatná. Když si to zadáš do googlu, vyjede ti spousta odkazů, nevím, který případ by se na tebe přímo vztahoval, ale nejprve bych opravdu řešila, jestli je ta výpověď vlastně vůbec platná. Pak by bylo vyřešeno 😉

tesinka
3. zář 2009

Jinak jsem ti ještě našla tenhle odkaz, ohledně vyplácení mateřské: http://www.ct24.cz/ekonomika/poradna/28294-kdo-...

vojtisek2007
3. zář 2009

dracekmracek - jestli jsi podepsala výpověď dohodou - není ani nutné zkoumat,j estli je výpově´d platná nebo ne, protože platná je - obě strany se na výpovědi "dohodli" a v tom případě je úplně jedno, jestli zaměstnankyně byla na neschopence....jiný by bylo kdybys dostala normál výpověď...to se na PN nemůže...jinak na mateřskou bys měla nárok pouze v tom případě, že bys na ní nastoupila z titulu ochranné lhůty (předpokládám že jsi bez zaměstanvatele) , která činí 180dnů od zkončení prac.poměru - takže podle toho, kdy ti prac.poměr zkončil....na mateřskou bys nastupovala někdy v půlce října - tzn. jestliže ti prac.smlluva zkončila od dubna výš (květen,červen...) tak bys teoreticky mateřskou měla stihnout nastoupit, tam pak záleží na každým dnu, jestli ti ale prac.poměr zkončil před dubnem, tak už bohužel tu ochrannou lhůtu nestihneš a rovnou ode dne porodu budeš pobírat rodičák v té 4leté verzi....

dracekmracek
autor
3. zář 2009

vojtisku já vím že je výpověď platná....bohužel....výpověď začala platit tuším 30.března....a ten rodičovský příspěvek si vyřizuji taky na sociálce?takže když mi doktorka napíše mateřskou donesu jí na socku a od nich mi asi přijde vyrozumění že na ní nemám nárok že?

vojtisek2007
3. zář 2009

přesně tak, až ti gyn dá žádost o PPM, zaneš na OSSZ, odkud ti spíš opravdu přijde, že nemáš nárok....a ode dne porodu si na úřadě práce - odbor státní sociální podpory vyřídíš rodičák. Jestli ti smlouva skončila 30.3. tak ti mateřská opravdu uteče o chvilku...☹

tribulus35697
Odpověď byla odstraněná
Zobraz