Mám nárok na mateřský příspěvek? Od srpna na ÚP

pajinakerl
2. únor 2015

Ahoj holky, prosím o radu.
Jsem od srpna na uřadě prace a taky od července těhotna.. bohužel jse to nevěděla a dala jsem vypověd.
Od listopadu 2013 jsem byla zaměstnana až do konce července2014. Myslíte že mam na rok na mateřskou a na vyběr rodičovskeho přispevku? na socialce mi skoro nic neřeknou! Moc děkuji 🙂

j.a.n.i
2. únor 2015

@pajinakerl Nemáš ani na jedno, ani na druhé, tedy na ten výběr délky rodičáku přes partnera, pokud on podmínky pro mateřskou splňuje.

pajinakerl
autor
2. únor 2015

aha, když sem čekala syna tak sem měla narok na vše. a ted na nic jo? to je uper, a jake musi splnovat podmínky přítel?

j.a.n.i
2. únor 2015

@pajinakerl Tak jelikož nejsi zaměstnaná ani v ochranné lhůtě, tak ne. A jinak partner musí mít odpracovaných 270 dní za poslední 2 roky a ke dni porodu být zaměstnaný, pokud je OSVČ, tak si musí alespoň 270 dní platit nemocenské.

pajinakerl
autor
2. únor 2015

takze stim asi problem nebude je zamestnany uz 9let u jedne firmy.. ale todle slisim prvně s stim partnerem.. jako ze to budou pocitat z jeho mzdy?

pajinakerl
autor
12. únor 2015

@j.a.n.i. tak narok na materskou mam, sice sem to měla tip top ,ale mam 😀 😀 😀 😀 jinak bych to ani nedostala, nastesti se mi pocitalo i to jak jsem byla zeměstnana před prvním těhotenstvím emoticon