Mám nárok na nemocenskou nebo paragraf na dítě?

ridarida
8. črc 2014

1.8. nastupuji do práce po ročním neplaceném volnu, které jsem měla do 4-let věku dítěte (na zdravotní pojišťovně jsem měla nahlášenou celodenní péči o dítě a zdravotní mi platil stát), v té době mi začíná běžet 2 měsíc výpovědní lhůty pro nadbytečnost, původně jsem se do práce měla vracet ale změnilo se vedení firmy a vše je jinak. Původně po mě zaměstnavatel chtěl ať si vezmu odstupné a odejdu ihned na dohodu bez výpovědní lhůty, což jsem odmítla, pak řekl že zaplatí za měsíc srpen překážku v práci s čímž jsem souhlasila -ale toto nemám na papíře a dnes mi volali ať nastoupím 1.8. na měsíc do práce že budu mít připravenou adekvátní práci a do telefonu zdůraznili že dohoda výpovědi je stále možná že je to na mě.... Mám dotaz v případě že by podmínky byly v práci ponižující, mohla bych tuto situaci vyřešit nemocenskou, nebo dvojitým paragrafem -mám 2 děti, mám na něco z toho po ročním neplaceném volnu nárok?

j.a.n.i
8. črc 2014

Ano, pokud budeš nemocná ty nebo děti, tak ano, ale ani jedno neslouží k tomu, že se ti do práce nechce a nechceš podepsat nabízenou dohodu.