• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mám nárok na PPM, když PN už neplatil zaměstnavatel?

15. prosince 2012 
holky,budete-li vědět,písněte..Předem děkuji.. 24.dubna 2012 nástup na nemocenskou v době trvání pracovní smlouvy,která ale nebyla prodloužena končí 30.dubna 2012.Nemocenské bylo vyplaceno OSSZ za dobu po 21.dni marodky,protože prý nebyla dodržena ochraná lhůta 7 dní,proto zaměstnavatel není povinnen hradit.Lístek na peníze odevzdáván zaměstnavateli,který to odevzdává na OSSZ po celou dobu marodky do doby před nástupem na MD.Nástup je 5.11.2012...V říjnu odevzdán zaměstnavateli lístek o žádost PPM.Vzniká nárok na PPM pokud zaměstnavatel nemusel hradit ani ty první 3týdny na neschopence? 270dní pojištění,tzn.odpracovaných dní splněno asi je..Pokud počitam nástup do zaměstnání 4.4.2011 a prac.poměr skončil ke 30.4.2012.Prosíme moc o radu..Děkujiii
15. pro 2012 v 06:09  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, nárok na PPM nevzniká, ale je to protože si nestihla na PPM nastoupit v ochranné lhůtě, která je 180 dní od ukončení pracovního poměru.
A to že ti zaměstnavatel neplatil začátek neschopenky vůbec nesouvisí s ochranou lhůtou, ale s tím, že zaměstnavatel platí náhradu mzdy a jelikož ti ke konci dubna skončila smlouva, tak už si na žádnou mzdu neměla nárok a tudíž ani nebylo co nahrazovat, ty 2 dny v dubnu ti předpokládám zaplatil, to posílá společně s platem.
15. pro 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych řekla že nárok máš. Protože jestli jsem dobře počítala tak do 5.11.12 od ukončení prac.poměru uplynulo 153dnů takže jsi na PPM nastoupilo do těch 180dnů a tak bys měla mít nárok. Ale zkus si zavolat nebo zajít na sociálku tam by ti to měli říct přesněji.
15. pro 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nárok máš,splnila jsi 180 dní ochranné lhůty,v které můžeš na MD nastoupit. Ale raději si zavolej na sociálku a poptej tam,určitě Ti odpoví :slight_smile:
15. pro 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek