Mám nárok na PPM, když PN už neplatil zaměstnavatel?

mishha
15. pro 2012

holky,budete-li vědět,písněte..Předem děkuji.. 24.dubna 2012 nástup na nemocenskou v době trvání pracovní smlouvy,která ale nebyla prodloužena končí 30.dubna 2012.Nemocenské bylo vyplaceno OSSZ za dobu po 21.dni marodky,protože prý nebyla dodržena ochraná lhůta 7 dní,proto zaměstnavatel není povinnen hradit.Lístek na peníze odevzdáván zaměstnavateli,který to odevzdává na OSSZ po celou dobu marodky do doby před nástupem na MD.Nástup je 5.11.2012...V říjnu odevzdán zaměstnavateli lístek o žádost PPM.Vzniká nárok na PPM pokud zaměstnavatel nemusel hradit ani ty první 3týdny na neschopence? 270dní pojištění,tzn.odpracovaných dní splněno asi je..Pokud počitam nástup do zaměstnání 4.4.2011 a prac.poměr skončil ke 30.4.2012.Prosíme moc o radu..Děkujiii

j.a.n.i
15. pro 2012

Ne, nárok na PPM nevzniká, ale je to protože si nestihla na PPM nastoupit v ochranné lhůtě, která je 180 dní od ukončení pracovního poměru.
A to že ti zaměstnavatel neplatil začátek neschopenky vůbec nesouvisí s ochranou lhůtou, ale s tím, že zaměstnavatel platí náhradu mzdy a jelikož ti ke konci dubna skončila smlouva, tak už si na žádnou mzdu neměla nárok a tudíž ani nebylo co nahrazovat, ty 2 dny v dubnu ti předpokládám zaplatil, to posílá společně s platem.

stoupicka9
15. pro 2012

Já bych řekla že nárok máš. Protože jestli jsem dobře počítala tak do 5.11.12 od ukončení prac.poměru uplynulo 153dnů takže jsi na PPM nastoupilo do těch 180dnů a tak bys měla mít nárok. Ale zkus si zavolat nebo zajít na sociálku tam by ti to měli říct přesněji.

alunka001
15. pro 2012

Nárok máš,splnila jsi 180 dní ochranné lhůty,v které můžeš na MD nastoupit. Ale raději si zavolej na sociálku a poptej tam,určitě Ti odpoví 🙂