Mám nárok na preplatenie zostatkovej dovolenky?

elizabettt
30. srp 2013

Ahojte dievcata.Potrebujem radu.Od 10.5 som na PN k voli rizikovemu teh.Zamestnana som na dobu urcitu do 30.9.2013 a na matersku nastupujem okolo 2.9.2013 na poslednem paske mam este okolo 25 dni ovolenky..Mam si poziadat o preplatenie?..alebo ako to vlastne je a este jednu otazocku..ked na matersku nastupim vlastne este v obdobi,ked som este zamestnana musim sa ist niekde nahlasit??..co mam vsetko vybavit.Dakujem za kazdu odpoved...

elvira
30. srp 2013

Nevím, jak na Slovensku, ale já jsem si dovolenou VYBRALA po skončení mateřské dovolené - tj. mateřská, dovolená, rodičák...
Ale prý by mě mohli v době vybírání dovolené třeba i vyhodit - což se mi nestalo, ale kamarádka měla strach, tak tu dovolenou nechala raději tak

lucifereeek
30. srp 2013

dovolenou můžeš čerpat buď po skončení mateřské a pak na rodičák, nebo můžeš čerpat zároveň dovolenu s rodičákem (tak jsem to měla já). Mě dal dr. papíry ohledně mateřské a ty jsem vyplnila a dala v práci účetní, nic víc jsem nevyřizovala.

kacka.va
31. srp 2013

většinou se dovolená čerpá po skončení mateřské a zároveň už ti chodí rodičovská. Vyhodit v tomto případě nemůžou.

j.a.n.i
31. srp 2013

@kacka.va V době čerpání dovolené můžeš normálně dostat výpověď, tam žádná ochrana není, ale pokud té dovolené není extrémně moc, tak nestihne uběhnout výpovědní doba a nástupem na RD se běh té výpovědní doby pozastaví. Ale nesmíš si plést pobírání rodičáku s RD, to je každé něco jiného.

@elizabettt Nevím, zda chceš ČR nebo SR, každopádně pro ČR platí toto: V tvém případě ti dovolenou automaticky proplatí při konci pracovního poměru, ve výplatním termínu za září, tedy někdy v říjnu.