Mám nárok na proplacení dovolené po 3 letech na RD?

many
18. dub 2011

Ahojky, mám takový dotázek, slyšela jsem, že prý mám nárok na proplacení dovolené za ty 3 roky co jsem doma na rodičáku 😉 říkala mi to kámoška, ať si zavolám do práce, že to dělá dost peněz, že to taky nevěděla a pak teda dostala 😉 no já furt nevím, dnes jsem tam teda volala, ale paní účetní to už nezvedala, jsem se teda bála, abych pak nevypadala jako blbec 😀

vojtisek2007
18. dub 2011

ne to fakt ne, na mateřskou vzniká nárok při čerpání mateřské (za těch 28týdnů) ale potom za dobu rodičáku už ne...a pokud by sis náhodou dovolenou nevybrala v návaznosti na mateřskou, ale třeba až po rodičáku, tak se ti nárok na ní bude i krátit...☹ Takže jestli teď s dalším mimi budeš znovu nastupovat a mateřskou, tak ano, z ní ti vyplyne nárok na dovolenou, kterou si musíš vybrat v návaznosti po skončení mateřské, ale za dobu rodičáku nárok na dovolenou nevzniká

hojda
18. dub 2011

Teď řešila něco podobného švagrová. Nastupuje z rodičáku rovnou na mateřskou a má prý nárok na proplacení dovolené za celý rok🙂.

lojzina
18. dub 2011

narok mas,ale musis tu dovolenou vybrat po skonceni materske,ale pred nastupem na rodicak 😉 ....musi to sedet na den

petra88
18. dub 2011

já vybírám dovču zrovna teď....skončila mi mateřská a hnedle jsem musela zažádat v práci o dovču, takže pobírám současně rodičovský příspěvek a penízky za dovolenou od zaměstnavatele. Vyjde to finančně lépe, než si tu dovolenou nechat proplatit. Ale jak se přesně počítá, na kolik dní dovči má člověk nárok, to přesně nevím, ale na mateř. jsem byla od července, na rodičáku od ledna a mám docela dost dní dovči za loňský rok, ale i za letošní, kdy jsem už na rodičáku...ale za další roky, myslím, už dovolená nenaskakuje!

luucia
20. dub 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak se postupuje, když si budu po mateřské vybírat dovolenou? To nahlásím nějak v práci? snad na ní mám teda nárok 😕 v říjnu mi končila RD a já hned nastoupila na PN s dalším těhu a v červnu budu nastupovat na MD 😉