Mám nárok na řádnou dovolenou po 2. MD navazující na RD?

mosvo
23. říj 2012

Ahoj, chci se zeptat - v dubnu 2009 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, před tím jsem vyčerpala všechnu svoji řádnou dovolenou. Na MD navázala RD na tři roky (měla být do května 2012). Letos v březnu jsem nastoupila další mateřskou, která mi v září skončila. Proto jsem poslala zaměstnavateli žádost o RD navazující na MD. On mi nazpátek poslal k podpisu žádosti, kde mi naplánoval mezi MD a RD ještě řádnou dovolenou (až do pulky listopadu). Moc se mi to ale nezdá, 1) už mám z pracáku přiznaný rodičovský příspěvek od toho září, 2) myslela jsem, že mi nárok na řádnou dovolenou nevznikl, když jsem nepracovala od toho dubna 2009. Poraďte mi prosím jak to tedy je. Díky. Monika

helen_h
23. říj 2012

Jojo, na tu řádnou dovču ti nárok určitě vznikl a s vyplácením rodičovského příspěvku se to nijak netluče, po MD nastoupíš na RD a jako na přilepšenou ti pošlou z práce ještě tu proplácenou dovolenou. Zaměstnavatel je slušný, že tě upozornil, ségru na to upozornit zapomněli a když si nepožádala sama, tak má smůlu :(

vendullka
23. říj 2012

Ahoj, mě to taky překvapilo, ale první rodičák se počítá jako by jsi pracovala, takže máš opět nárok na proplacení dovolené🙂

vilibalda
23. říj 2012

Máš slušného zaměstnavatele, že Ti tu dovolenou dal. Jiný by Tě o peníze za dovolenou připravil nebo by sis vybrala dovolenou až při nástupu do práce (po skončení RD) a to už by ta dovolená byla kratší. Jinak vůbec nevadí, že jsi dostala rodičovský příspěvek 😉

keila
23. říj 2012

Ano, nárok máš!!! Není to tedy, jak píše @vendullka - že první rodičák se bere jako, že jsi pracovala, ale ten nárok vzniká při nástupu na mateřskou dovolenou (ne rodičovskou), po dobu mateřské dovolené "jakoby" pracuješ a vzniká ti nárok na dovolenou. Zaměstnavatel je velmi slušný, že ti to sám přiznal.

misicka455
23. říj 2012

jj máš nárok na dovču dostaneš ju proplacenou + peníze za rodičák 🙂))