Mám nárok na rodičovský příspěvek a porodné?

lussyeee
21. únor 2014

Maminky poraďte mi prosím... S otcem dítěte, který bude zapsaný v rodném listě, budeme mít sepsané alimenty na 2000 Kč ... Já pobírám jenom hmotnou nouzi 4310 Kč. Mám normálně nárok na rodičovský příspěvek 220 000 Kč a porodné?? Nebudou brát ohledy na jeho vysoký plat, když uvedu že spolu nejsme??? Děkuji moc 🙂

lussyeee
autor
21. únor 2014

A rovnou se zeptám: A jestli mám nárok na RP jakou částku činí měsíčně? Lůca

j.a.n.i
21. únor 2014

Za uvedené situace budeš mít nárok na 4 lety rodičák tedy 7600,- do 9 měsíců dítka a pak 3800,- do 4 let. Na porodné taky, pokud je to první dítě. Akorát tedy mohou chtít alimenty potvrzené od soudu, a pokud má vysoký plat, tak 2000,- nemusí schválit, má do 2 let povinnost platit i na tebe.

blahova_andrea
21. únor 2014

@j.a.n.i jééé, ta vyživovací povinnost je jen do dvou let? to jsem třeba nevěděla. uvažuji, že v druhé půlce roku zažaluji přítele taky o výživné na sebe a dvě děti. to druhé se narodí v srpnu. takže to bych měla nárok díky tomu druhému do dvou let? vyznáš se trošku i v těch věcech kolem výživného, prosím?

sinorina
21. únor 2014

@blahova_andrea
@j.a.n.i
@lussyeee ségře platil expřítel peníze i na ni do konce rodičáku, dokud se nezaregistrovala na pracák. A měl to dané soudem