Mám nárok na vyplacení dovolené mezi RD a 2. MD?

berusinka1
10. říj 2016

Ahoj,nemám s tím žádné zkušenosti,tak se na vás obracím o radu: Nyní jsem na RD,přičemž ještě před skončením RD budu znovu nastupovat na MD.A nyní mám dotaz,mám nárok na výplatu dovolené z nové mateřské či nikoliv?Předem moc děkuji za rady?

j.a.n.i
10. říj 2016

@berusinka1 ANo, máš, jen upozrnění, dovolená se čerpá.

berusinka1
autor
10. říj 2016

@j.a.n.i super děkuji za info

astyna
10. říj 2016

Bude ti pokračovat mateřská i do nového roku?

Protože u mě to bylo tak: Muselo se odpracovat tuším že 30 směn, aby se dala čerpat dovolená z nového roku. Dám příklad - já jsem nastoupila na MD 15.9.15, ukončila jsem ji na konci dubna, měla jsem nárok na čerpání řádné dovolené pro rok 2016, protože jsem MD překročila do nového roku a bylo to více než 30 směn.

berusinka1
autor
10. říj 2016

@astyna to ne,já am rodicak do 31.5.,ale na začátku dubna budunastupovat na novou mateřskou....takze za tu mateřskou nárok na dovolenou mít nebudu???

j.a.n.i
11. říj 2016

@berusinka1 Ale budes, celou za rok 2017, za predpokladu, ze ji vyberes hned po MD a smlouvu mas minimalne do konce roku 2017.

berusinka1
autor
11. říj 2016

@j.a.n.i tak to je super,smlouvu mam na dobu neurčitou a vybírat ji chci hned po MD,moc dekuji za info,u nas v práci nejsou tehotne a zamestnankyne na MD/RD populární a pokud clovek něco chce,musí si o to cilene říct,jinak dělají mrtvého brouka.

astyna
11. říj 2016

ahoj, tak jsem se o tom bavila (protože mě to taky bude čekat) s kámoškou personalistkou a mají holky pravdu 🙂 mateřská dovolená se bere jako klasický výkon práce a peníze za řádnou dovolenou po ní se ti mohou leda tak krátit.

""Protože doba mateřské dovolené se považuje za odpracovanou dobu pro účely dovolené a v kalendářním roce trvala více než 60 pracovních dnů, vznikne Vám nárok na dovolenou za kalendářní rok - zákoník práce § 216 odst.3. Krácení dovolené je uvedeno v §223""