Mám nárok na výplatu dovolené za období neschopenky?

misala
20. črc 2011

Dobry den, chtela bych se zeptat od 10. ledna jsem na nemocenske ted od 22. cervence nastupuji na materskou dovolenou, tak se chci zeptat jestli mam pravo na vyplatu dovolene za odbobi neschopenky a za obdobi materske dovolene a kdy si o to mam rict? dekuji za odpoved

misala
autor
20. črc 2011

prosim nemate nekdo zkusenost, nechci se nechat napalit dekuji

moncicak.as
20. črc 2011

Mě vypláceli dovolenou až po narození kluka, a nárok na proplacení dovči máš 🙂

misala
autor
20. črc 2011

parada dekuju za odpoved

helulela
20. črc 2011

@misala nevyznám se v tom, ale když vezmu konkrétně sebe a rok 2010 - do 15.1. jsem byla na neschopence, potom na mateřské a za rok 2010 jsem měla nárok na celou dovolenou, čerpala jsem ji (= proplatili mi ji) po mateřské, když jsem nastoupila na rodičovskou... myslím, že nárok na dovolenou za neschopenku i mateřskou máš

misala
autor
20. črc 2011

dekuji moc

rozarka65
20. črc 2011

Potvrzuji...máš nárok na čerpání/proplacení hned po mateřské,jak nastoupíš na rodičák....jen ji budeš mít malinko pokrácenou....Jsem doma s druhým mimískem a mám na to prý nárok znovu,tak jsem ráda...každá korunka se hodí...🙂

misala
autor
20. črc 2011

jj prave ze kazda se hodi :]

jajapaja23
20. črc 2011

@misala Já jsem teď pracovala půl roku, takže jsem měla nárok pouze na poloviční část dovolené...zaměstnavatel mi ji nedovolil vybrat, tak mi ji proplatil, možná to bylo nakonec lepší než kdybych byla doma...penízky se před mimčem dost hodí 😀

dasty79
20. črc 2011

Taky nevím jak to je.Taky jsem od ledna doma.Ještě mám dovolenou loňskou,tak jsem zvědavá jestli mě to zaplatí a kdy....

kopa
20. črc 2011

Před skončením mateřské jsem si žádala u zaměstnavatele o proplacení dovolené. Takže když mi skončila mateřská, tak jsem hned druhý den byla jako na dovče. 😠 a zároveň jsem pobírala rodičovský příspěvek. Proplatily mi celý tento rok a předchozí rok co jsem měla zbytek. Akorát se nedivte ta dovolená se daní a nejsem si jistá zda se platí z toho zdrav + sociální.

adlajda
2. srp 2011

Holky jak je možný,že mám nárok na proplacení dovolené když jsem nechodila do práce? Moc tomu nerozumím,ale jsem ráda,že o tom vím.V půlce srpna nastupuju na rodičovskou tak zajdu do práce a raději se přihlásím 🙂

verbalinka
2. srp 2011

@adlajda materska dovolena je laicky jako kdybys pracovala. Tim padem mas narok na dovcu za cely kalendarni rok (krome vyjimek) 😉

krislip
3. srp 2011

Mě teda účetní mého zaměstnavatele řekla,už není povinností zaměstnavatele proplatit dovolenou.Tak nevím,ale mám pocit ,že jsem to taky nějkde na netu.Ale nechci kecat

adlajda
3. srp 2011

@verbalinka Tak jsem zase o něco chytřejší 🙂 Četla jsem na netu,že dovolenou určuje zaměstnavatel a nemusím jí dostat.Některý maminy si dokonce píšou žádosti a některý jen vypisují dovolenku.Já si raději zavolala do práce a vedoucí mi to zjistí.Je to docela dost peněz,které se při dnešní drahotě budou hodit 🙂

verbalinka
4. srp 2011

@krislip
@adlajda v pripade dovolene po materske se jedna o to, ze on ji neproplati, ale vy musite zadat o cerpani dovolene. Takze hned nasledujici den po skonceni MD nastoupite na rodicovskou dovolenou a soucasne i na klasickou dovolenou od zamestnavatele. No a dalsi mesic dostanete "vyplatu" za tu dovcu. Klasicky, kdyz jedete na dovcu 🙂 Ja mela po MD narok na dovcu za cely rok -4 tydny. Pokud mate smlouvu na dobu neurcitou a na MD jste alespon 60 dni v tom roce, tak mate narok na dovo za cely rok.

adlajda
4. srp 2011

@verbalinka Tak teď už tomu úplně rozumím.To je i můj případ,já mám na dobu neurčitou a nastoupila jsem na MD 18.2..Díky moc 🙂

krislip
4. srp 2011

Tak já to furt nechápu v mým případě.Já jsem byla na md a pak šla na rodičovskou dovolenou a teď mám nastoupit do práce 19.3.2012 ale tak nenastoupím,protože tam prý mám tu dovolenou,tak mám prý přijít až 20.dubna.Jakože si tu dovolenou vyčerpám po rodičovské dovolené.

xkacatkox
4. srp 2011

@misala já si musela zajít k zaměstnavateli na mzdovku a vypsat si dovolenku

verbalinka
5. srp 2011

@krislip jsou dvě varianty - čerpání po MD nebo po RD. Ty jsi ten druhý případ. Prý je výhodnější čerpat hned po MD, ale nejsem účetní, tak ty rozdíly až tak neznám 😉

popi111
22. zář 2012

holky a jak bych to měla já? Jsem na rodičáku do 11/2013, zvažuju stihnout druhé do doby než malá dovrší tři roky, kdybych ale porodila později třeba březen 2014, tak bych šla na mateřskou co nejdříve tj. 8 týdnů před termínem takže např únor, do té doby ( prosinec - leden ) bych šla třeba na nemocenskou, z čeho by se mi nemocenská počítala. Jsem zaměstnána na dobu neurčitou. Musí mi zas zaměstnavatel držet místo tři roky? A mateřská bude stejná jako ta první? Dovolenou by mi asi proplatili až za ten rok co bych byla na mateřské 2014 tak asi příští, to bych těch 60 dní splnila. A pamatuju si, že jsem ještě u té první dostala další rok i vratku na dani za tu první dovolenou, je to teď stejně? díky moc za odpověd

amandab
26. zář 2012

Ahoj holky, ráda bych Vás poprosila o radu. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. V roce 2009 se mi 4.listopadu narodila dcera a předtím jsem byla od února na neschopence,teď mi bude v listopadu tedy končit rodičák. Mám taky nárok na nějakou dovolenou nebo její proplacení,nebo už jsem to promeškala? Vůbec se v tom nevyznám, ale je to pro mě docela důležité, protože jsem o víkendu zjistila, že jsem znova těhotná a nevím jak mám teď postupovat. Vím,že mě můj zaměstnavatel bude chtít stoprocentně vyhodit,tak doufám,že mi moje lékařka napíše zas neschopenku, ale nevím jestli lze navázat neschopenkou na rodičák a nebo mezi tím musí být nějaká pauza,že bych jí právě když tak vyplnila tou dovolenou(kdybych měla na nějakou nárok). Nevím jestli jsem to napsala vůbec zrozumitelně, ale moc děkuji za každou radu. 🙂

j.a.n.i
26. zář 2012

@amandab Žádná pauza tam být nemusí. A pro výpočet nároku na dovolenou bych potřebovala přesné datumy, ale nějaký by tam být měla, pokud si ji nevybírala hned po MD.

amandab
26. zář 2012

@j.a.n.i O ničem nevím, rozhodně jsem si o nic nežádala, takže snad nárok mám? Takže myslíš, že mám gyndařku požádat o neschopenku den po skončení RD a nebo reději třeba o týden dřív? Moc děkuji za radu 🙂

j.a.n.i
26. zář 2012

@amandab Asi den po skončení RD, ono to sice jde i dřív, ale spousta účetních s tím pak má životní problém, to zpracovat...

remy23
4. říj 2012

Taky bych se rada zeptala. Na konci září jsem dostala, po návratu z rodičovské, výpověď pro nadbytečnost. Pracovní poměr byl na dobu neurčitou. Běží mi teď výpovědní lhůta. Když během té doby nastoupím na neschopenku a následně třeba za půl roku otěhotním - na neschopence budu až do nástupu na mateřskou. Výpověď se mi tím posouvá až do skončení rodičáku. To mám u zaměstnavatele nárok na dovolenou (a její případné proplacení) i za období kdy budu na neschopence?? Nebo jen za období kdy budu pak na mateřské??

j.a.n.i
4. říj 2012

@remy23 Za neschopenku nárok na dovolenou nevzniká, pouze za odpracovanou dobu a za mateřskou.