Mám nastoupit do práce nebo podruhé otěhotnět?

maiklovka
27. únor 2011

holky dne 5.7 2011 mě končí rodičák,takže 6.7. bych měla nastoupit do práce....Ale pracovala jsem na baru 24h směny což už nejde,takby mě zajímali různé možnosti.Když mě nabídne místo bud to samé a nebo s upravenou prac. dobou(což si nemyslím) jaké mám další možnosti,pokud přijmu nepřijmu ,výpověd dohodou atd ..je asi spousta variant,hlavně mě zajímá jestli budu mít někde nárok kdyžtak na nějaké penízky.........................

nebo mě napadlo co když bych hned druhý den,nastoupila na neschopenku třeba s žílama může mě dát výpověd??Pak ještě jedna varianta ..přemýšlíme o druhém mimču a když by se zadařilo do 5.7. měla bych neschopa od gynekoložky ,tak mě opět nemůže vyhodit ?měla bych nárok na PPM a z čeho by se mě počítak rodičák,měla bych právo volit zase 3 roky???když by se nezadařilo -těhu do té doby,tak právě nastoupit neschopa s něčím a pak přejít na rizik těhu ...tak z čeho by se to počítalo a nárok na 3 letou je také nebo ne..moc děkuji za odpovědi Míša

johnatanka
27. únor 2011

a máš smlouvu na dobu neurčitou? To jsem měla já, v květnu mi končil rodičák a na konci ledna jsem otěhotněla, taky jsme nevěděli co, ale určitě bych byla odejdita, takže jsme prostě leden zkusili mimčo a už mám 4měs krásnou holčičku, jsem šťastná za to, že se to povedlo hned. Ale k věci, pokud máš od ukončení rodičáku a termínu porodu 180dní, tak máš nárok na mateřskou, já byla do 2.5. na rodičáku a od 3.5. do cca 12.9. na neschopence a pak jsem naskočila na MD, zaměstnavatel ti nemůže dát výpověď v době neschopenky, takže pokud chceš druhý a využít všech fnančních výhod = 5.7. být tak 12tt 😉