Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mám si v práci nechat vše líbit nebo je lepší se ozvat?

neomenia
13. zář 2018

Dobrý den všem, chtěla bych se vypsat z křivdy, co se mi stala. Jsem celkem klidná povaha, nevyhledávám konflikty, nejsem hádavá. Rok pracuji na dohodu jako stážista - školím se, mám to na dobu určitou, končím teď na konci měsíce. V dřívejších zaměstnáních jsem nikdy neměla problémy, naopak, spíš se na mou práci hledělo vždy pozitivně. Moje nynější šéfová to ale asi vidí jinak - je to velký pedant, puntičkářka, jsou pro ní důležité věci, které pro mě ani omylem a obráceně. Stylem práce a ani osobnostním laděním si vůbec nesedíme. Pořád moji práci kritizuje, hledá chyby podle mě v prkotinách, nepochválila mě za nic ani jednou. Pro očekávání pochvaly se pracovat nedá, ale ta věčná kritika mi začala lézt krkem.

Jsem těhotná, v 5. měsíci, ona to ví, za tu dobu se mě ani jednou nezeptala, jak se cítím, ale to je fuk. ...Chodila jsem do práce mimo svou dovolenou během prvního trimestru celé léto, kdy mi bylo blbě a zvracela jsem, bylo to šílený vedro. Bylo mi blbý se nechat zneschopnit, protože jsem ji zastupovala během její dovolené. Žádný vděk, nic, jen zase kritika, co všechno jsem udělala blbě.

Teď 3 dny jsem nachlazená, není mi dobře, ale do práce jsem chodila. Dnes zase kritika kvůli blbostem, tak už jsem se dopálila a řekla jsem jí klidně a slušně, ale upřímně, co si myslím, a že je mi zle a že jdu k lékaři, a že pokud mě dá neschopenku,zítra nepřijdu. Na to ona, že jestli to dělám schválně, napíše mi negativní hodnocení ke zkoušce ( v prosinci jdu na zkoušku v rámci svého oboru a součást je i hodnocení školitele). No lékař shledal,že jsem opravdu nemocná a napsal mi ATB a neschopnost na týden. Školitelce jsem to psala, ale neodepsala mi, ale je hodně naštvaná. Ulevilo se mi, že si odpočinu a dám se zdravotně dohromady, ale mám strach, že se mi pak bude mstít a zkazí mi kariéru.

Proč tady v Čechách je lepší držet " hubu a krok", nestěžovat si a když, tak hlavně nic neříct do očí a pomlouvat se navzájem ? Proč žijeme v zemi, kde se upřímnost a projevení vlastního názoru trestá ?? Proč radši mlčet, "abych si to s někým vše postaveným nerozházel" ? Copak musím být taky taková ovce?

Omlouvám se za sloh, budu ráda za vaše názory.

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
vendelinka08
13. zář 2018

Vse je o lidech...a bohuzel jsou nekteri tak nestastni a zakomplexovani..ze nic pekneho nepreji druhym. Myslim..ze jste udelala dobre..vy a mimco je na prvnim miste...pokud by pravdu pak delala problemy..urcite se to da nekde resit. Ale ted myslete na sebe..ona je asi opravdu nestastny clovek a asi vam hodne zavidi..bohuzel.

leniczka23
13. zář 2018

@neomenia naprosto ti rozumim a chapu te..ne nemela si drzet hubu. Je to kravka.
zazila.jse. ted neco podobneho..mela.jsem prilezitost povysit v praci jenze by mi delala sefovou pani presne typ jako pises ty. Na vic ona opravdu neumela jednat s lidma..buranka hadr.
No.po mesici- i kdyz me ta prace desne bavila jsem ji rekla ne, a rekla jsem ji i duvod, ze s emi nelibi jeni chovani a proste nemazu lidem med kolem.huby. A vis co.ona udelala? Volala moji vedpuci ze moje mistrova mi nadrzuje a ze nemusim plnit normy a ze mi cachruje s dochazkou..wtf? Ty lidi jsou fakt zkurveny- omlouvam.se za ten vyraz, ale tohle ja nikdy nepochopim. No ona nevi ze to vim a kdyz me.potkala tak usmev od ucha k uchu a ahoooj..no ja myslela ze ji jednu flaknu..ted se ceka na reseni ale samozrejme je to lez a ona je tam vyhlasena tim ze je to krava.. ale ten princip..

leniczka23
13. zář 2018

@neomenia omlouvam se za carky, hacky atd pisu z mobilu na rychlovku..

neomenia
autor
13. zář 2018

@leniczka23 to je taky síla. Kéž by naše generace byla uprimejsi.

leniczka23
13. zář 2018

@neomenia meho syna k tomu vedu a zatim je uprimny az moc nekdy🤣 preju ti at jsi brzy zdrava a pohodovy zbytek tehu.🍀

vineta
13. zář 2018

@neomenia Je dobře, že jsi se ozvala. Mohla ses tedy ozvat i dřív, ale chápu, že tohle se hromadí, až je to už moc. Jen některým typům lidí je dobrý ty hranice vytyčovat postupně. Držím palce, ať se to nijak nedotkne tvojí kariéry, ale i pro tu je občas důležitý si říct, kam už ne... Brzy se uzdrav 😘

merope
13. zář 2018

Jestli ti napíše špatné hodnocení jen kvůli tomuto - to by museli být i na škole úplně blbí a to často nejsou. Pokud máš antibiotika, navíc v těhotenství, tak to není prkotina, s kterou patříš do práce. Ono přecházení čehokoli je v těhotenství docela risk. Mimochodem - říkáš, že děláš na dohodu, je to DPP? Jak to budeš mít s mateřskou? Ještě ať nějak neostrouháš i kvůli tomuto.

mysek
13. zář 2018

Mimo tema, ale co ti zjistil doktor? Take jsem tehotna a nachlazena, plus i mocak, tak ze nic moc, zacala jsem brat lichorerisnici alespon.
A k tematu, udelala jsi dobre a nenechala bych se takhle vydirat, je to nejaka zamindrakovana pizda, ktery neklape vztah. treba nebo vam zavidi tehotenstvi, mladi nebo co ja vim. Ja bych si ji priste nahrala nebo bych ji taky pohrozila ze to mate nahrany nebo, ze jste s tim byla u pravnika a ze jedna protizakonne.

ariadna12
13. zář 2018

Sefova muze brat neschopenku jako to, ze ses stajfla, kdyz te kritizovala (at uz opravnene, nebo ne). Takove sefy dobre znam. U nich je lepe skutecne neprovokovat, dokud je sluzebne nepreskocis nebo se jich jinak nezbavis. Teda pokud nemas zastani ve vyssim vedeni nebo jine eso v rukavu. Je to smutne, ale vicekrat jsem zazila, ze kdo se ozval, a nemel zname, kteri mu kryli zada, ci esa v rukavu, mel smulu. Tim nerikam, ze se mi to libi. Mate evidentne obe na sebe silnou antipatii.

biedronka10
13. zář 2018

No jako takhle. Nevim jak v zahranici, ale v Cechcavh je to sport. A hlavne zavist a zast je pomerne castou domenou. Ja zazila neco podobneho ale v horsim formatu. Ta pani me div nedostala na psychiatrii a po 4 mesicich od nastupu jsem ukoncila prac pomer dohodou a sla si na mes8c sednput na UP. A to jsem se pak s ni dala do krizku jeste mesic po tom, protoze mi delala nehorazne naschvali i po ukonceni prac. pomeru, jako napriklad nevydani zapoctoveho listu do 25 dnu, takze jsem prisla o termin vyplaceni podpory z up a zivorila jsem do nastupu druhe prace a podporu jsem dostala az po pul roce zpetne kdy uz jsem pracovala, nebo jsem si musela vydupat zpetne stravenky, o ktere jsem jaksi byla ochuzena, o osobnich hrubych urazkach a nadavkach nemluve. A to vsechno jen protp, ze pani mi zavidela. A neb jak se rika, za vsim hledej zavist z cehokoliv. Byla jsem mladsi, mela skoly (i kdyz na to nehraju) a mam dobreho muze (v te dobe pritel). A ona na svuj vek sama, bezdetna, nevrla a hodne zapskla. Co na to rict. Jen to co rikava moje babicka...kazdy musime mit v zivote toho sveho vola, aby nebyl nudny 🙂

neomenia
autor
13. zář 2018

@ariadna12 ano, může to tak brát. Mě se ale ulevilo, jinak bych asi praskla. Už nikdy nebudu mlčet, i když v Čechách se to nenosí.

neomenia
autor
13. zář 2018

@biedronka10 taky drsný. Ona mi podle mě nemá co závidět, je o generaci starší, vyděláno má až az, kariéru taky.

ariadna12
13. zář 2018

@neomenia hlavne at je dite v poradku a ty taky.

neomenia
autor
13. zář 2018

@merope no.... Vlastně dohoda to není, ve smlouve mám napsáno stáž. Zjišťovala jsem si to, pani že socialky říkala, že pokud jsem dopracovala min. 270 dní a nastoupí na md do 180 dní od ukončení, mám nárok na ppm vypočítanou z platu (to neplatí ale sefova, ale prý správa soc. Zabezpečení, takže ji se to placeni/neplacení netýká.

biedronka10
13. zář 2018

@neomenia nikdy nevis co toho cloveka sejri. Ona muze jen stastne vypadat, ale ve skutecnosti ji muze neco stvat, neco muze zavidet, cokoliv. Ono ani balik vydelanych penez cloveku stesti a spokojenost za vsech okolnosti nezajisti. Nikdy tomu dotycnymu do hlavy nevidis, pokud se sam nejakym zpusobem neprovali.

lenoulinkaa
13. zář 2018

@neomenia nevím jak to je u stáže, ale pokud máš DPC jako zaměstnání malého rozsahu, tak musíš mít v měsíci nástupu na PPM alespoň příjem 2.500,-, abys měla nárok. Tam se pak na 180 dní nehraje, takže na to pozor.

pida_peta
13. zář 2018

@neomenia mam jen dotaz, proc delas presny opak co po tobe chce??? jestli ji prijdou nektere veci dulezute, proc ty je nedelas? promin, ale aby ti byli vdecni, ze si nesla na neschopenku?? Jinde v cizine by si po sesti nedeli palila do prace zadna materska nebo rodicak az na 4 roky....

neomenia
autor
13. zář 2018

@pida_peta však jsem nešla, ale znám spoustu holek i v mém oboru,, co jak otehotni, hned zůstanou doma. A přijde jim to normálka, i když jim nic není.

neomenia
autor
13. zář 2018

@pida_peta opak nedělám! Snažím se, ale to co jí vadí jsou různá razítka, kódy... To je minorita tě práce, hlavní náplň je v něčem jinen

neomenia
autor
13. zář 2018

@pida_peta jinak podotýkám na neschopence jsem poprvé od té doby, co chodím do práce, tj. za celkem 5 let. Rymicky, kasliky a virozky obvykle neřeším.

pida_peta
13. zář 2018

@neomenia ja chapu, ze ti ruply nervy. Bohuzel ti to moc nepomuze. Nemyslim si, ze te potopi ve skole uz jen proto, ze znis zopovedne. Na blbce v praci narazis vsude, smutny je, ze je to nadrizena. Jinak sama jsem na.neschopence v tehotenstvi nebyla, ale uprimne. Mela jsem jit 🙂

suzyz
13. zář 2018

Ono je to bohužel tak, že každá úspěšná kariéra vyžaduje přístup s určitou dávkou, řekněme, diplomacie. Takže má člověk většinou na výběr - buď si "nenechá s*át na hlavu", způsobem, že nadřízenému narovinu řekne, co si myslí, nebo "blbý kecy" pustí jedním uchem tam a druhým ven a bude si dělat svojí práci s tím, že pokud ji dělá dobře, posune se dál. Samozřejmě, takový přístup není pro každého, ale je třeba počítat s tím, že vynadání nadřízenému asi málokoho v kariéře posunulo (nemluvím například o konstruktivní kritice, ale to je také dost subjektivní - co je pro někoho konstruktivní kritika, to někdo jiný může slyšet jako obyčejné vylití zlosti nebo frustrace). Aniž bych se vyjadřovala k tomu, zda je to dobře nebo špatně - je fakt, že lidi na vedoucích pozicích firem se tam asi povětšině nedostali tím, že nadřízeným říkali, co si o nich myslí. S takovým přístupem se dá fungovat spíše na nižších pozicích. A také bych řekla, že bez ohledu na okolnosti je v jakémkoli konfliktu v nevýhodě ten, komu "rupnou nervy". Většinou poškodí jen sobě. Tak to je. Ale to samozřejmě neznamená, že nadřízená zakladatelky není prostě k*áva... Akorát to na tom závěru nic nemění.

neomenia
autor
13. zář 2018

@suzyz to máš asi pravdu, ale vede to k neuprimnosti a vlezdoprdelkovstvi celé společnosti. Pro mě nepřijatelné pokrytectví. Pokud toto přijde lidem normální, je mi smutno. Hlavně... Když se pak tito lidé stanou šéfy, sami se zas tak chovají... A pořád dokola. Proč lidi neunesou (oprávněnou) kritiku?

eviicka
13. zář 2018

@suzyz souhlasím a myslím si, že oba ty přístupy můžou fungovat, ale musí se dodržovat a nesmí se kombinovat - půl roku držet pusu a pak bouchnout může zkrátka znamenat problém.

V cizině jsem tedy nikdy nežila ani nepracovala, ale nevěřím, že jen tady v ČR žijí jedinci, co si léčí mindráky.

@neomenia v klidu se dej zdravotně do kupy a uvidíš, netuším jak moc hodnocení od jediné osoby může ovlivnit kariéru ale snad nic nebude tak horké jak se uvaří 😉. Navíc pokud v rámci studia s tebou nikdy nebyly problémy, tak i ve škole pochopí, že to není jen tak, držím moc palce 🙂,

PS: pokud se ještě někdy sejdeš s takhle problémovou osobou, zkus v rámci možností nemlčet, ale svoje připomínky dávkovat postupně, to znamená, co je přes čáru si nenechat líbit hned od začátku, oni si pak většinou lidí k tobě tolik nedovolí, ale s některými jedinci to jde hodně těžko to chápu.

eviicka
13. zář 2018

@suzyz tak je vynadání a vynadaní, ale kdo v práci maká a umí říci kritiku konstruktivně (ne jen mlátí prázdnou slámu, neřeší neřešitelné, podá rozumný návrh) bývá ve zdravě vedeném kolektivu (a takových není zas tak málo, soudě ze zkušeností i mojich známých) docela váženou osobností.

vineta
13. zář 2018

Je pravda, že když jsem naposledy klidně a slušně řekla bývalý šéfový, co si o ní a jejím stylu chování k podřízeným myslím, předložila jsem jí rovnou k podpisu dohodu o ukončení pracovního poměru. Předcházela tomu půlroční- dnes se už nerozpakuju říct - šikana, kdy jsem do práce chodila s třasem, bolestí na hrudi a pocitem, že jsem naprosto k ničemu. Ta upřímná chvilka byla to nejlepší rozhodnutí, co jsem ve svým profesním životě udělala, a mrzí mě jen to, že jsem to neudělala dřív, ušetřila bych si dost trápení. Ale důležitý vlastně taky je, že to bylo rozhodnutí, že jsem byla pánem situace, že jsem chtěla docílit toho, aby mě pustila na dohodu, protože jsem tam nechtěla být už ani minutu. Po dvou týdnech na pracáku jsem našla práci, kde se mi profesní sebevědomí dalo rychle do kupy.
Takže- ano, chce-li člověk něco dokázat na konkrétním místě, leckdy to znamená toho dost spolknout. Je ale otázka, jestli to za to stojí. A riskovat těhotenství za to podle mě rozhodně nestojí. Za sebe třeba vim, že bych už se sebou nenechala takhle zacházet, ale zase mě to naučilo i rozlišovat, kdy se přizpůsobit, protože má ten druhej vlastně pravdu nebo protože je to vlastně jedno, a kdy se stavět na zadní, protože to jde prostě přes moje přesvědčeni/důstojnost. Fakt je, že kariéra se s tím dělá těžko, ale mě stačí prostě slušně placená práce bez idiotů v největší blízkosti.

suzyz
13. zář 2018

@neomenia No, ono to je právě dost složité. To, co tobě přijde jako oprávněná kritika, to adresátovi té kritiky může připadat úplně jinak (například jako neoprávněná kritika 🙂 Právě proto jsou mezilidské vztahy (a na pracovišti zvlášť) složité. Navíc to, že idiotovi neřekneš, že si o něm myslíš, že je idiot, není přeci samo o sobě pokrytecké 🙂 Také kámošce neřekneš, že ta její nová taška je fakt hnusná - neptala se tě a když si ji koupila, asi si to nemyslí. No, nechci se do toho zamotat, ale co chci říct je, že ty vztahy a situace nejsou černobílé a proto ten, kdo umí chodit v mezilidských vztazích (a vyjít i s lidmi, s nimiž nemá stejný názor), se často dostane i v kariéře dál. A nemusí to nutně být pokrytec nebo vlezdoprdelka. A pozor, já celý život bojuju s tím, že mám trochu "kratší rozbušku", ale čím jsem starší, tím víc se mi daří řešit situace umírněněji, s větším nadhledem a víc věcí prostě nechám být. Pokud člověk narazí na něco, co je pro něj stěžejní, tak se nějaké konfrontaci nevyhne, akorát pak musí čelit těm důsledkům.

neomenia
autor
13. zář 2018

@vineta poslední větu bych podepsala🙂

neomenia
autor
13. zář 2018

Holky díky všem moc za názory, že všech jsem si něco vzala. Pořád o tom přemýšlím... Jsem upřímná a lidi kolem to nekdy nedavaji. Chce to kompromis v tom jednani, říká mi to i manžel ( znamením Váha, umí klickovat v jednání s lidmi) že jsem trochu tvrdá.

Sem začni psát odpověď...

Odešli