Mám si v práci nechat vše líbit nebo je lepší se ozvat?

neomenia
13. zář 2018

Dobrý den všem, chtěla bych se vypsat z křivdy, co se mi stala. Jsem celkem klidná povaha, nevyhledávám konflikty, nejsem hádavá. Rok pracuji na dohodu jako stážista - školím se, mám to na dobu určitou, končím teď na konci měsíce. V dřívejších zaměstnáních jsem nikdy neměla problémy, naopak, spíš se na mou práci hledělo vždy pozitivně. Moje nynější šéfová to ale asi vidí jinak - je to velký pedant, puntičkářka, jsou pro ní důležité věci, které pro mě ani omylem a obráceně. Stylem práce a ani osobnostním laděním si vůbec nesedíme. Pořád moji práci kritizuje, hledá chyby podle mě v prkotinách, nepochválila mě za nic ani jednou. Pro očekávání pochvaly se pracovat nedá, ale ta věčná kritika mi začala lézt krkem.

Jsem těhotná, v 5. měsíci, ona to ví, za tu dobu se mě ani jednou nezeptala, jak se cítím, ale to je fuk. ...Chodila jsem do práce mimo svou dovolenou během prvního trimestru celé léto, kdy mi bylo blbě a zvracela jsem, bylo to šílený vedro. Bylo mi blbý se nechat zneschopnit, protože jsem ji zastupovala během její dovolené. Žádný vděk, nic, jen zase kritika, co všechno jsem udělala blbě.

Teď 3 dny jsem nachlazená, není mi dobře, ale do práce jsem chodila. Dnes zase kritika kvůli blbostem, tak už jsem se dopálila a řekla jsem jí klidně a slušně, ale upřímně, co si myslím, a že je mi zle a že jdu k lékaři, a že pokud mě dá neschopenku,zítra nepřijdu. Na to ona, že jestli to dělám schválně, napíše mi negativní hodnocení ke zkoušce ( v prosinci jdu na zkoušku v rámci svého oboru a součást je i hodnocení školitele). No lékař shledal,že jsem opravdu nemocná a napsal mi ATB a neschopnost na týden. Školitelce jsem to psala, ale neodepsala mi, ale je hodně naštvaná. Ulevilo se mi, že si odpočinu a dám se zdravotně dohromady, ale mám strach, že se mi pak bude mstít a zkazí mi kariéru.

Proč tady v Čechách je lepší držet " hubu a krok", nestěžovat si a když, tak hlavně nic neříct do očí a pomlouvat se navzájem ? Proč žijeme v zemi, kde se upřímnost a projevení vlastního názoru trestá ?? Proč radši mlčet, "abych si to s někým vše postaveným nerozházel" ? Copak musím být taky taková ovce?

Omlouvám se za sloh, budu ráda za vaše názory.

neomenia
autor
15. zář 2018

@kristyn.g není to první prace, jak jsem psala, v předešlých pracích jsemtak negativní zkusenost nikdy neměla, nadřízení byli spokojeni. Proto jsem rozladěná. Prostě jsme si nesedly, a asi jak jsme tam jen dvě, je to o to horší, ve větším kolektivu se to nějak naredi... nedá se nic dělat.

kristyn.g
15. zář 2018

@neomenia to je blbé no, ale prostě někdy se stane že něco nebo někdo nesedne... tak si to tak neber, nebo se o to snaž 😉 já sí také často v práci myslím své

karlajasmine
15. zář 2018

@neomenia samozřejmě, že užírá, proto je potřeba věci říkat ve chvíli, kdy nastanou, ne až poté, co jsme je v sobě několik měsíců dusili.

blabloblu
15. zář 2018

A šéfová žádnýho nadřízenýho nemá? Pokud by nešlo promluvit si s ní, asi bych to řešila s jejími nadřízenými nebo se školou. Jinak chápu, já ovce nikdy moc nebyla, hubu jsem držet nikdy neuměla a přišla jsem proto o práci několikrát.

bayt
15. zář 2018

@neomenia Tak za sebe musím říct, že mě většinou nic nesžírá. Práci beru jako práci, prostě obživu. Pokud nemusím dělat vysloveně něco nemorálního proti svému přesvědčení, tak je mi buřt, jestli mi šéfová nakáže dávat na spis razítko modrý nebo červený atd. Pokud by mi práce hodně nevyhovovala, tak ji spíš změním...

hlasimse
15. zář 2018

To zní jak šikana a určitě je dobře, že ses ozvala.

neomenia
autor
15. zář 2018

@blabloblu tak to jsi tu asi jedna z mála, Alespoň vím, že nejsem sama, co neumí moc mlčet, díky 🙂